2 Yıllık MYO Öğrencileri

2 yıllık MYO öğrencileri Work and Travel için aslında başvuru yapabilir fakat vize alabilir mi? 2 yıllık MYO öğrencilerinin mutlaka okuması gereken uyarılarımız aşağıdadır.

Work and Travel için 2 yıllık eğitim gören mütercim tercümanlık, turizm otelcilik ve dış ticaret bölümlerinde okuyan öğrenciler başvurularını yapabiliyor ve vize alabiliyordu. Aslında 2 yıllık meslek yüksek okulu öğrencileri WAT için başvuru yapamaz diye bir kural yoktu zaten ancak Work and Travel vize alma ihtimalleri çok düşük olduğu için Work and Travel şirketleri başvurularını kabul etmezdi. 2 yıllık MYO öğrencileri Work and Travel vizesi için başvuru yapabilir ve vize de alabilir.

Çeşitli sebeplerden dolayı work and travel vizesi alması çok zor bir öğrenciyi teşvik edip vize başvuru yapmasını sağlamak sadece o öğrenciye ciddi bir miktar para harcatır. Buna çok dikkat edin ! Work and Travel Başvuru Şartları konusunu okuyabilirsiniz.

Work and Travel için konsolosluk 2 yıllık MYO öğrencilerini biraz daha teşvik etmek istiyor olabilir ama emin olun ingilizce seviyesi ve not ortalaması bakımından 4 yıllık öğrencilere nazaran daha fazla dikkat edileceksiniz. Eğer iyi bir ingilizceniz yoksa ve notunuz 2’nin üstünde değilse başvuru yapmamanızı öneriyoruz.

5 thoughts on “2 Yıllık MYO Öğrencileri

 • 15 Mart 2012 tarihinde, saat 14:54
  Permalink

  peki okul uzatanlar gidebilir mi ortalması 2 üstünde olsa.. teşekkürler…

  Yanıtla
 • 26 Ekim 2016 tarihinde, saat 21:37
  Permalink

  Onlisans bilgisayar programciligi okuyorum. Bu sene mezun olacagim wat den faydalanabilir miyim?

  Yanıtla
 • 27 Ekim 2016 tarihinde, saat 19:56
  Permalink

  ben önlisans çocuk gelişimi bölümü mezunuyum. not ortalamam 2 nin üzerinde başvuru yapabilir miyim?

  Yanıtla
 • 29 Ekim 2016 tarihinde, saat 02:08
  Permalink

  Amacimiz ingilizcemizi gelistirmek degil mi cok iyi ingilizcemiz varsa niye gidelim?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *