Mükemmel Bir Deneyim : Work and Travel

Öncelikle work and travel’ı günlerce araştıran, her sitedeki work and travel yorumlarını Devamı »

Siz de Amerika Maceranızı Paylaşın

Work and Travel her üniversitelinin deneyimlemesi gereken bir program bence. Bu deneyime Devamı »

Work and Travel’a Kaç Kişi Katılıyor

Work & Travel programına katılacak adayların merak ettiği sorulardan biri de Amerika’ya Devamı »

Work and Travel Kesinlikle Pişmanlık Değildir

Facebook Work and Travel grubumuzda Erdi, “Work and Travel Kesinlikle Pişmanlık Değildir” Devamı »

Güzel ama Değişik Bir Work and Travel Oldu

Merhaba arkadaşlar. Ben Dilan Yıldırım, Dokuz Eylül Üniversitesi, Uluslararası işletmecilik ve ticaret bölümü Devamı »

Amerika’da 3 Ayda Ne Kadar İngilizce Gelişir

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle hepinizin işini bulup Work and Travel vizesini aldığını umarak Devamı »

WAT Amerika Vizesi İçin Konsolosluktaki İşleyiş

Bu yaz Amerika’ya gitmek isteyen Work and Travel öğrencileri vize başvurularına devam Devamı »

 

Orada İyi Bir Arkadaşınız Olsun Mutlaka

Orada İyi Bir Arkadaşınız Olsun Mutlaka

Yazının ilk bölümünü Begüm’ün Work and Travel Macerası başlığı ile yayınlandı. İlk bölümü okuduysanız 2. bölümü aşağıda okuyabirsiniz.

Amerika’dayım!

Uçaktan iniş bavulları alış zaten hep bir koşuşturmaydı bizim için, işverenimiz söylediği gibi elinde kartonuyla

Begüm’ün Work and Travel Macerası

Begüm'ün Work and Travel Macerası

Merhabalar. Hepimizin merak ettiği bir sürü şey var work and travel ile ilgili, açıkçası ben kafamda yüzlerce soruyla başlamıştım sürece. Burada kendi sürecimden bahsederek belki aklınızda olan bir iki soruyu cevaplayabilmeyi umuyorum.
Bence work and travel’ın ilk önemli adımı buradan giderken işinizi bulacak firmayı iyi seçmek. İlk kayıt olduğu şirket tarafından kandırılmış biri olarak söylüyorum ki, Nisan ayı sonunda farklı bir şirkete kaydolarak son anda iş buldum. Sonlara kaldıkça gerilen arkadaşlarım, şirketlerinizle mutlaka

5. Sınıfta Work and Travel Vizesi Aldım

5. Sınıfta Work and Travel Vizesi Aldım

Merhaba arkadaşlar, 26 Nisan’da vizemi aldım. Özellikle son sınıf öğrencileri için yazıyorum bunu. Dün, son gişede oturan zayıf gözlüklü bi adamdan aldım vizeyi.

Bana ilk önce daha önce Amerika’ya gittin mi dedi ben de evet geçen yaz Vermont’a housekeeper olarak gittim dedim, bu yaz da lifeguard olacaksın dedi evet dedim.

Sonunda 20 Gün Travel Yaptım

Sonunda 20 Gün Travel Yaptım

Merhaba arkadaşlar. Ben geçen yıl Work and Travel yaptım ve bu sene tekrar gidicem. Herkesin farklı bi telaşı var şu an. Vize alamayanlar, alıp da gitmek için sabırsızlananlar… Öncelikle şunu belirteyim bu sizin için çok güzel bi deneyim olacak. Benim hayatımda geçirdiğim en güzel yazdı. İlla ki ufak tefek sıkıntılar oluyor telaşa kapılıyoruz ama her şey halloluyor. O yüzden doya doya vakit geçirin. Ben bir kız olarak tek başıma gittim Amerika’ya. Giderken birçok sıkıntı yaşadım

Ayak İzlerimden Kalan Hatıralarım – Work and Travel

Ayak İzlerimden Kalan Hatıralarım

Merhaba ben Gizem 😊 Geçen yaz  work and travel programına katılma şansı yakaladım. Yakın arkadaşımla gerçekleştirdim bu Amerika macerasını… Biz çalışmak için Mc Donalds’ı seçtik. Fastfood’u seviyorduk ve insanlarla çok fazla iletişime geçebileceğimiz bir alana sahip olabileceğimizi düşündük. Çok yorucu olduğunu söylemem gerekir. Günde 8 saat hiç durmayan bir tempo sizi bekliyor olacak. Ancak açıkçası benim gibi hayatını babasının prensesi olarak

En Ucuz New York Turu

Time Square New York

Facebook Work and Travel grubumuzun üyelerinden Melih Tokgözoğlu’nun New York için yazdığı yazıyı TRWAT.com okuyucuları için de yayınlıyoruz. Siz de Work and Travel yazılarınızı gönderirseniz yayınlayabiliriz.

İşte Melih’in Work and Travel katılımcıları için yazdığı New York yazısı:

Size bir nebze yardımcı olabilmek için 2-3 günlük ucuz, verimli ve güzel bir New York yazısı hazırladım. Her şeyi kendi keyfime göre planladım ve sadece yaşadığım deneyimleri size anlatmak istedim.

“Work and Travel Kaldırılmasın” Açıklaması ve Destek Talebi

"Work and Travel Kaldırılmasın" Açıklaması ve Destek Talebi

Dünden beri televizyondan ve sosyal medyada Work and Travel programının iptal edileceği ve Work and Travel’ın kaldırılacağı konuşuluyor. Bu konuyla ilgili Facebook Work and Travel sayfamıza ve grubumuza da çok sayıda soru geldi. Aslında haber şu: Trump yönetimi, Work and Travel programının da içinde olduğu J1 değişim programlarını kaldırmak üzerinde çalışıyor.