ABD Başkonsolosluğundan Vize Duyurusu

ABD İstanbul Başkonsolosluğunda vize duyurusu yapıldı. Bugün yapılan duyuruyu da diğer ABD Konsolosluğu Vize Duyurularında olduğu gibi anında sizelere duyurmak için hemen yayınlıyoruz. Daha önce de Konsolosluktan Vize ve DS 160 Açıklaması başlığı altında konsolosluktan gelen duyuruyu yayınlamıştık. Sadece Work and Travel vizesi için değil bütün vize türleri için erken başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

DS 160 formu mutlaka ama mutlaka ama vize görüşmesinden 2 gün önce doldurulmalıdır. DS 160 Formu Nasıl Doldurulur konusunu okuyabilirsiniz.

Ankara Amerikan Büyükelçiliği Vize Duyurusu yaparak 19 Mart 2012 tarihine kadar Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliği binasında yapılan tadilat sebebiyle vize işlemlerini yapamayacağını açıkladı. Work and Travel öğrencileri de bu zamana kadar Ankara yerine İstanbul’da WAT vize görüşmelerini yapmaları gerekmektedir.

İstanbul İçin “Work and Travel” Vize Randevu Günleri

– 28 Şubat 2012

– 29 Şubat 2012

– 09 Mart 2012

– 16 Mart 2012

– 23 Mart 2012

– 6 Nisan 2012

– 13 Nisan 2012

– 20 Nisan 2012

Amerika Başkonsolosluğundan Vize Duyurusu :

ABD Konsolosluk Duyurusu
ABD Konsolosluk Duyurusu

Amerika İstanbul Başkonsolosluğu Amerika’ya seyahat etmeyi düşünen herkesi yaz aylarında artan yoğunluktan etkilenmemek için vize başvurusunu erkenden yapmaya çağırıyor! Amerika vizesi başvuru sahiplerinin seyahat planlarini etkilemeden vizelerini zamanında alabilmesi için 27 Şubat-16 Mart 2012 tarihleri arasinda verilen vize randevu kontenjani artırılmıştır.  Seyahat amacı ne olursa olsun ABD’ye gitmeyi düşünen herkesi randevu sayısındaki bu geçici artıştan faydalanmaya davet ediyoruz!

Daha fazla bilgi için America@Istanbul Facebook sayfamızı takip edebilir veya istanbul.usconsulate.gov/visas.html adresindeki Internet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konsolosluktan yapılan açıklamaya göre Türkiye’den Work and Travel programına katılan öğrenciler 15 Mayis – 1 Ekim tarihleri arasında Amerika’da çalışabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *