ABD Büyükelçisi Work and Travel Önerdi

Amerika’nın Türkiye Büyükelçisi Francis Ricciardone, vizesiz Amerika seyahati ve Work and Travel önerisi ile ilgili bazı açıklamalar yaptı. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yeni kullanmaya başladığı Türkçe Twitter hesabı üzerinden paylaşılan tweetlerde bir müddet kullanıcıların sorularını da yanıtlayan Amerikan büyükelçisi Work and Travel programını da bir soru üzerine tavsiye etti ve Yurtdışı Eğitim broşürlerine göz atın dedi.

Work and Travel Önerisi

Soru : 6 ay yada 1 yıl hem İngilizce öğrenmek hem de çalışmak için ne yapmak gerek?

Büyükelçi : Sizin için “Work and Travel“programına katılmak uygun olabilir. Ayrıca, Büyükelçiliğimiz tarafından Amerika’da eğitim görmek isteyenler için hazırlanan broşüre bir göz atmanızı öneririm.

ABD Büyükelçisinden Vizesiz ABD Seyahati Açıklaması

Ricciardone, Türkiye ile Amerika arasındaki ilişkilerinin yakınlığına dikkat çekti ve “Türkiye’nin Vizesiz Seyahat Programı’na uygun olma konusunda ilerlediğine inanıyoruz” dedi ancak daha sonra bu sözlerine başka bir tweet’le açıklama getirdi.

ABD Büyükelçisi Work and Travel Önerdi
ABD Büyükelçisi Work and Travel Önerdi

Bazı takipçilerin Amerika’nın da Türkiye’den Vize istemeyen Ülkeler  listesine girmesi ile ilgili sorularına Ricciardone, “Karşılıklı vizenin kaldırılması ABD’de uygulanan bir program dahilinde (Visa Waiver Program) gerçekleşmektedir. ABD ve Türkiye çok yakın ilişki içindedir. Türkiye’nin Vizesiz Seyahat Programı’na uygun olma konusunda ilerlediğine inanıyoruz” yanıtını verdi. Büyükelçinin paylaştığı diğer tweet’ler :

“Sohbetimizde bahsi geçen bir konu, zaman kısıtlaması nedeniyle detaylı açıklanamadı. Tüm Türklerin, iş, turizm, okul, değişim programları, aile birleşmesi ve tıbbi nedenler gibi geçerli sebeplerle seyahatini teşvik ediyoruz. ABD’ye seyahat için ziyaretçi vizesi almak, pek çok kişinin düşündüğünden çok daha kolay. Vizesiz Seyahat Programı’nın (VSP) çeşitli kuralları ve katı kriterleri vardır. Bu yönde ilerleme olsa da açıkçası Türkiye’nin kısa zamanda VSP kapsamına alınacağına düşünmüyorum. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *