ABD Vize Başvuru Sistemi ve Ücretleri Değişti

19 Aralık 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ABD vize başvuru sistemi ve ücretleri değişiyor. Amerika vizesi randevu sistemi, Amerika vize ücretinin yatırılması ve başvuru sahiplerinin pasaportlarının teslim edilmesiyle ilgili yeni değişikler yapılacak. Amerika’da eğitim programları, Work & Travel ve Amerika turist vizesi gibi bütün vize türlerinde geçerli olacak değişiklikleri Trwat.com olarak anında ABD Konsolosluğu Vize Duyuruları etiketi altında duyurmak istedik.

Amerika Vizesi Ücretleri Değişti

Amerika Vizesi Ücretleri
Amerika Vizesi

Vize randevu ücretleri ve kargo ile gönderim ücretleri artık alınmayacak, Amerika vize başvurusu yapanlar sadece 160 dolar olan vize başvuru ücreti ödeyecekler.

Vize randevuları yapılan bu yeni düzenleme ile artık usvisa-info.com adresinden online olarak da alınabilecek. Telefonla vize randevu alma sistemi de geçerliliğini koruyacak. Vize randevu ücreti ödemeyeceksiniz.

Amerikan vizesi için başvuru yapan adayların pasaportları artık UPS ile değil, PTT ile gönderilecek. Pasaportlar eskiden olduğu gibi adreslere gönderilmeyecek. Başvuru yaparken pasaportunuzu almak istediğiniz PTT şubesini siz belirleyeceksiniz ve seçtiğiniz PTT şubesinden bizzat kendiniz alabileceksiniz. Pasaport gönderisi için ücret ödemeyeceksiniz.

Amerikan Konsolosluğu’nda veya Amerikan Büyükelçiliği’nde vize görüşmesi sırasında eğer sizden eksik evraklar istenirse veya idari işlem yapılırsa başvuru sahipleri pasaportlarını belirledikleri PTT şubelerine bırakacak ve hiçbir ücret ödemeyecek. Eksik evrak ve pasaportlarınız bir çok defa göndermiş olsanız dahi bir ücret ödemeyeceksiniz.

Daha önceden TEB’e (Türk Ekonomi Bankası) yatırılan Amerika vizesi başvuru ücretleri artık Akbank şubelerine yatırılacak. Eğer ücretleri nakit değil de kredi kartı ile ödemek isteyen olursa onlar da çağrı merkezini arayarak ödemelerini kredi kartlarıyla yapabilecekler.

Amerika Vize Randevu Telefonları

Türkiye’den ve Amerika’dan arayacaklar için Amerika vize randevu telefonları 2 farklı şekildedir. Türkiye’den arayacaksanız (0850) 252-6355 numaralı telefondan ve Amerika’dan aracaksanız (703) 439-2348 numaralı telefondan vize randevularınızı alabilirsiniz. Türkçe, İngilizce ve Farsça hizmet veren bu hatlarda yapacağınız yerel telefon görüşmeleri ücretsiz olup Amerika Ankara Büyükelçiliği’den de ABD İstanbul Başkonsolosluğu’ndan da vize randevularınızı alabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *