Amerika Dil Okulları

Hızla gelişen sektörlerde, artan sayıda, özel uzmanlık dallarında profesyonel çalışana duyulan ihtiyaca zıt olarak, işverenlerce alanında uzman ve aranılan niteliklere sahip eleman bulunamaması söz konusudur. Yetkinliklerinizin son derece ikna edici ve prestijli olması, sertifikalar ve referansların yanı sıra yaşam tecrübeleriniz, örneğin yurtdışı eğitim ya da yaşam deneyimleriniz ve dolayısı ile lisan bilginiz sizi açık ara öne çıkarmaktadır.

Kariyerinizde Amerika Dil Okullarının Etkisi

Günümüzün rekabetçi iş ortamında, birinciliği kazanmak için, yabancı dil bilginize özellikle İngilizcenize güvenmelisiniz. Anadil derecesinde akıcı konuşulan ve doğru kullanılan bir dil, doğru yapılan telaffuz, sizi şirketlerde özellikle dış bağlantıları sağlayan pozisyonlarda aranılan hale getirecektir. Yurtdışında dil eğitimi alarak kariyerinizdeki bir Amerika imzasının, yükselmenize büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca, üniversite sonrası akademik eğitiminize devam etmek istiyorsanız, en azından İngilizceyi çok iyi bilmek, hem girişte diğer sınavlarla birlikte yaşayacağınız bir sınava daha çalışma stresinden sizi kurtaracak, hem de master ya da doktora sırasında sık sık karşınıza çıkacak literatür taraması konusunda yayımlanmış tüm bilgileri, birincil elden inceleme şansı bulacaksınız.

Amerika Dil Okulları
Amerika Dil Okulları

Dil eğitimi, dershanelerde eğitim görülerek ya da setler ile kendin çalış sistemi olarak alınabilir. Ancak buradaki dezavantaj, kişi dersten çıktığı ana dil ile ilişkisinin kesilmesidir. Oysaki dinleme ve günlük hayatta konuşma, bir dili öğrenmenin gerçekçi ve en sağlıklı yoludur. Bu bakış açısı ile İngilizceyi anavatanlarından sayılan, dünyanın merkezi Amerika’da, İngiltere’de ya da Avustralya’da almayı düşünebilirsiniz. Ancak Amerika dil okullarının saygınlığı, geçerliliği ve çokluğu, tanınan sosyal haklar göz önüne alındığında, bu ülke iyi bir seçenektir. Diğer eğitim alabileceğiniz ülkelere kıyasla, tek dezavantajı yaşam masraflarının biraz daha fazla olması ki, bu size sundukları karşısında önemini yitiriyor. Ayrıca Amerikan kanunlarının size verdiği 20 saat çalışma izni ile, bütçenizi dengede tutabilir, Amerika rüyanızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak söylenmesi gereken nokta, bazı şeylerin Türkiye’ye oranla da çok ucuz olduğu; örneğin bir depo benzini buradaki ödediğiniz miktarın yarısından azına doldurabilirsiniz. Tabii bunun doğal sonucu olarak, toplu taşıma ülkemize göre çok zayıf, bunun için eğitim alırken konaklamayı okulunuza yakın ya da yerleşke içinde seçmenizde fayda var. Amerikada dil okulu programı ile eğitim almayı seçiyorsanız, yurtdışı eğitim danışmanlığı alarak konaklama sorununu çözmeniz size kolaylık sağlayacaktır.

Ülke kültürel çeşitliliği ile dünya insanlarından oluşan bir yap-boz gibidir. Farklı etnik kökenleri ve kültürleri tanıyabileceğiniz gibi, sosyal yaşamda da pek çok seçenek mevcut. Müzeler ülkesi diyebileceğimiz Amerika dünyanın en iyi ve gelişmiş müzelerine sahiptir. New York’taki Metropoliten, Washington’daki Ulusal Galeri ve yine Washington’daki Smithsonian Enstitüsünü bile adamakıllı gezmek günleriniz alacak ve çok farklı medeniyetlerden eserlerle dünya tarihinin bir kısa filmini izleme şansı bulacaksınız. Bunun yanı sıra en sevdiğiniz şarkıcı ve grupları izlemek hayal olmaktan çıkacak, sık sık dünya starlarının konserlerini ve dünyanın en iyi tiyatro ve sahne sanat gösterilerini izlemek sizin için sıradan olacak!

Amerikada dil eğitimi, pek çok yönü ile gerçekten yaşanabilir bir rüya sunuyor. Eğitimi eğlence ile birleştirerek, unutulmaz bir yaşam deneyimi yaşayacaksınız. Dünyanın en büyük ekonomilerinden birinde, özgür bir ortamda, kendinizi geliştireceğiniz fırsatlar keşfedilmeyi bekliyor. Yurtdışı dil okullarını araştırıyorsanız Amerika dil okullarını da mutlaka farklı açılardan değerlendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *