Amerika Eğitim Vizesi Kolaylaşıyor

Amerika yurtdışı eğitim programları ile gelen yabancı öğrencilerin vize işlemlerini daha hızlı ve daha kolay hale getirerek ülkeyi yurtdışı eğitim konusunda daha çok öğrenci için çekici hale getirmek istiyor. Özellikle de yurtdışı dil okullarında ve yurtdışında üniversite programlarında Amerika vizesi kolaylaşıyor.

Eğitim için Amerika Vizesi

Amerika Eğitim Vizesi
Amerika Eğitim Vizesi

Konsolosluk İşlemleri Dairesinden Sorumlu bakan yardımcısı Janice L. Jacobs ofis çalışanlarının yurtdışında eğitim almak isteyenler için öğrenci vizeleri işlemlerine öncelik verdiğini ve Amerika’ya eğitim için gelmeye yeterli bulunan öğrencilerin zamanında eğitim almaya başlayabileceklerini amaçladığını açıkladı.

Bildiğiniz gibi sadece Work and Travel değil, yurtdışında dil eğitimi, yurtdışında üniversite, yurtdışında sertifika gibi yurtdışı eğitim programları ile Amerika’ya her sene Türkiye’den binlerce kişi gidiyor. Amerikada staj yani internship programı ile de kariyeri için daha kuvvetli adımlar atmak isteyen adaylar Amerika’ya tercih ediyor.

Amerika’da Eğitim Alan Öğrenci sayısı 2009/2010 ile 2010/2011 yılları kıyaslandığında 690,923’den 723,277’ye yükseldi. Sitemizde ABD Konsolosluğu Vize Duyurularını sizlere aynı gün içerisinde ulaştırmaya çalışıyruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *