Amerika’da Alış Veriş

Amerika’da alış veriş için belli mağazaları ve belli internet sitelerini takip etmek için sizin için iyi olacaktır. Özellikle kıyafet, jean, ayakkabı, ipod, iphone, lap top, fotoğraf makinası, notebook , kamera .. gibi ürünler hemen hemen bütün Work and Travel öğrencilerinin aldığı ürünlerdir.

Bestbuy, ebay gibi alış veriş sitelerini ve outlet center’ları araştırmanızı öneririz.

Amerika'da Alış-Veriş
Amerika’da Alış-Veriş

Alış veriş ödemelerinizi nakit değil bankamatik kartınız ile yapmanızı tavsiye ederiz. Üzerinizde çok para taşımayın, işverenden aldığınız pay check’leri nakite çevirip hesabınıza atın. Nakite çevirmeden hesabınıza atmayın. Kredi kartı kullanmayın , debit kart kullanın

Work and Travel Alaska programına katılan öğrenciler için extra bir avantaj daha var. Alaska’da alacağınız eyalet kimlikleri (state ID) ile Seattle’da yapacağınız alış-verişler için vergi ödemiyor. 5 yıl geçerlilik süresi olan state ID kartı aynı zamanda Amerika’da bulunduğunuz süre zarfında kimlik yerine geçer , pasaport yerine çoğu yerde bu kartı göstermeniz yeterli olacaktır. DMV ofisine giderek bu kartı 15  dakika da alabilirsiniz , DS 2019 ve pasaportunuzu yanınıza almayı unutmayın.

Apple Store, ipod, iphone ve mac fiyatlarında öğrenciler için çoğu zaman yüzde 10 luk bir indirim yapıyor. Alış-veriş yapacağınız apple store’a indirim olup olmadığını sorun. ipod fiyatları, iphone fiyatları, iphone 4 fiyatları, iphone 5 fiyatları için bir kaç yerden fiyat araştırması yapın.

Yurtdışından iphone 5 Alanlar Dikkat başlıklı konuyu da mutlaka okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *