Amerika’da Banka Hesap Açma İşlemleri

Amerika’da banka hesap açma işlemleri çok kolay ve gerçekten çok gerekli. “Work and Travel” ile Amerika’da para kazanmaya başlayınca yapacak ilk işlerden biri de mutlaka banka hesabı açtırmak olmalı. Üzerinizde para taşımaktansa hesap açtırın ve bankamatik kartınızı alın (debit card). Yanınızda 50-100 dolar olması yeterlidir. Kredi kartı almamanızı tavsiye ederiz. İşverenden aldığınız çekleri mutlaka önce nakite çevirin ve hesabınıza öyle yatırın.

Amerika'da Banka Hesap Açma İşlemleri
Amerika’da Banka Hesap Açma İşlemleri

Amerika’da Alış Veriş yapacağınız zaman ödemelerinizi bu bankamatik kartlarını kullanarak yapın. Banka tercihinizi yaparken gideceğiniz şehirlerde şubelerinin olmasına dikkat edin. Mesala Work  Travel Alaska öğrencileri buna daha çok dikkat etmeli. Bank of America çok yaygın bankalardan biridir.

Bankamatik kartlarınızdan hesabınızda para yok ise alış veriş yapmayın çünkü eksi bakiyeye düştüğünüzde her alış veriş için ekstra ücretler ödeyebilirsiniz. Amerika’dan ayrılmadan önce hesabı kapatmak zorunda olup olmadığınızı , yıllık herhangi bir ücret ödemeniz gerekiyor mu mutlaka sorun; hatta hesabınızı kapatın.

Amerika’da Banka Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Amerika’da banka hesabı açtırmak için 2 adet kimlik ve Sosyal Güvenlik Numarası SSN (Social Security Number), konaklama adresiniz ve bir miktar para gereklidir. DS 2019 belgesi kimlik yerine geçtiği için pasaport ile beraber götürünüz.

Amerika’da Türk Banka Hesapları ve Şubeleri

Amerika’da çok büyük şehirler dışında bir Türk bankası şubesi bulmak çok zordur. Türkiye’deki hesabınızı Amerika’da kullanmaya çalışmanızı tavsiye etmiyoruz. Çeşitli zorlukların yanı sıra Türk Lirası Amerikan Doları arasındaki kur farkından dolayı para kaybedersiniz. Türkiye’de CityBank hesabı açtırıp Amerika’da CityBank ATM kartı kullananlar da var ama en iyisi Amerika’da hesap açıp oradaki banka kartını kullanmaktır.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *