Amerikada Gezilecek Yerler (Doğu)

Bir önceki konuda Amerikada Gezilecek Yerler ile ilgili Amerikada Gezilecek Yerler (Batı) başlıklı yazımızı okuduysanız şimdi de ABD’nin doğru bölgesi ile ilgili yazımıza geçebiliriz. Doğu Amerika özellikle work and travel katılımcıları açısından daha fazla tercih edilen bölümdür. Doğu Amerika’nın belli başlı şehirleri ve eyaletleri New York, Boston, Virginia, Philadelphia, Baltimore, Washington D.C.,New Jersey, Columbia, Charlotte, Rihmond, Petersburg, Atlanta, Maryland, Miami, Florida’dır.

Amerikada Gezilecek Yerler Doğu
Amerikada Gezilecek Yerler Doğu

Amerika eyaletlerine bakarsak doğu eyaletlerinin batı eyaletlerine oranla yaşam masrafları yönünden daha ucuz olduğunu görebiliriz. Bu yüzden gerek work & travel katılımcıları gerekse yabancı turistler doğu eyaletlerini batı eyaletlerine nazaran daha fazla tercih ederler. Doğu eyaletleri Atlantik Okyanusun hemen bittiği yeden başlaması sebebiyle de uçak biletleri açısından da batıya göre daha uygundur. Doğuda belki de ik görmeniz gereken yer New York City’dir.

New York

Dünyanın en önemli turizm ve ticaret merkezi olan New York City’yi görmeden Amerika’yı görmüş olmazsınız. New York’te görmeniz gereken en ünlü yerler: Central Park, Lady Liberty(Özgürlük Anıtı), Empire State Building, Manhattan bölgesi ve Fifth Avenue’dur. Apple’ın görkemli satış mağazasının da bulunduğu Fifth Avenue dünyada alışverişin kalbinin attığı yerdir diyebiliriz. Central Park New York City’nin göbeğinde ikiz kulelerle dolu bu şehrin tam ortasında muhteşem doğasıyla sizi büyüleyecek kocaman bir parktır. Filmlere konu olmuş New York metrosu bir çok bölgeye ulaşmaktadır. Bu sayede kolay bir şekilde seyahat edebilirsiniz. New York’ta gezilecek yerler ve görülecek yerler çok fazladır. Sitemizde bulunan New York Hostelleri ve Ucuz Konaklama konusunu da mutlaka okuyun.

New Jersey, New York City’ye çok yakın bir mesafededir. Bölgedekilerin küçük Las vegas, doğunun Las Vegas’ı diye adlandırdığı Atlantic City’de büyük kumarhaneler vardır. Tac Mahal en büyüklerinden birisidir. Ünlü boardwalk yürüyüş yolunun büyüleyici bir havası vardır. Ve New Jersey doğu yakasının en büyük alışveriş ve outlet centerlarına sahiptir.

Aşağılarda Miami sahilleri ve ortamı ile sizleri adeta farklı bir havaya sokacaktır. Gece kulüpleri ve muhteşem sahilleri ile ünlü bu şehri mutlaka görmelisiniz. Virginia tam bir öğrenci eyaletidir. Virginia Beach bölgenin en önemli turizm merkezidir. Bölgede onlarca uygun otel ve restoran bulunur. Doğu yakasında mutaka görmeniz gereken bir diğer yerdir Virginia Beach. Philedelphia kendine has caddeleri, Amerikan yaşam tarzını her karesinde hissettiğiniz temiz sokakları ile dikkat çeken bir diğer eyalettir. Doğu yakasının hava alanları batı yakasına göre çok daha yoğundur. Çünkü hem doğu yakası daha fazla ziyaretçi çeker hem de batı yakasına giden uçaklar doğu yakasında genellikle stop over alırlar. Bu yüzden dünyaca ünlü havaalanlarına sahiptir. Bunların içinde en çok bilineni John F Keneddy ( JFK İnternational Airport) tur.

Doğu yakasına hayatınızın bir döneminde yolunuz düşerse özellikle konaklama açısından oldukça uygun yerler bulabileceğinizi unutmayın. Hosteller, pansiyonlar, hoteller oldukça çeşitlidir ve her bütçeye uygun konaklama şartları bulunur. Eyaletlerin birbirine yakın oluşu seyahat kolaylığı sağlar. Bir gün doğu yakasını ziyaret etmeye karar verdiğinizde yukarıda saydığımız bölgeleri görmeden dönmeyin. Miami sahillerinde harika bir tatil yapın, ve doğu yakasının en büyük outlet centerlarının bulunduğu New Jersey’e uğramayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *