Boston

İsmi duyulunca basketbolseverlerin aklına Boston Celtics ve TD Arena, teknoloji tutkunlarının aklına MIT getiren şehirdir. Boston’ı diğer Amerika eyaletleri ve şehirlerden ayıran en belirgin fark kuşkusuz Avrupai görünümüdür.

boston work and travel
boston work & travel

Bir kente ilk yerleşen insanlar nasıl ki kültür ve şehrin yapısı üzerinde izler yaratıyorlarsa Boston’a yerleşen insanlar da buraya kendi havalarını katmışlardır. Daha çok Avrupa’dan ve İngiltere’den göç alan bu şehre İngiltere’deki Boston şehrinin adı verilmiştir.

Amerika’da bir Avrupa şehri

Boston’ın sokakları, evleri kısacası şehrin genel görünümü bir Avrupa kentine muazzam şekilde benzemektedir. Elbette Amerikan yaşam tarzının izlerini de taşımaktadır fakat burada bir zamanlar Avrupa izleri görülmüştür diyebiliyor insan Boston’da dolaşırken. Amerika’nın en eski şehirlerinden birisidir ayrıca Boston.

Boston Celtics ve MIT (Massachusetts Institute of Technology) ‘nin vatanıdır Boston…

Ünlü NBA takımı Boston Celtics ile de adı çokça anılır. Eşanlı olarak bir eğitim ve teknoloji devi olan Boston’da MIT (Massachusetts Institute of Technology) bulunur. Teknolojinin dünyada bilinen ilk ve en önemli adresidir MIT. Massachusetts Institute of Technology dünyanın en iyi ve gelişmiş teknolojileriyle hizmet veren teknik üniversitesi ünvanıyla bilinirken nobel ödülüne layık görülen 72 öğrencisi ile de dünyanın gündemine oturmuştur. Yurtdışı eğitim için Amerika üniversitelerini tercih edenlerinde gözdelerindendir.

Boston’da Ne Yapılır

• Boston yerli yabancı turistlere karada ve denizde seyahat edilebilecek imkanlar sunar. Duck Tour’lar bölge tursitlerini cezp etmektedir.
• Whale Watch Cruises ile deniz hayvanları özellikle balinalar ile tanışıp keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.
• Tabii ki bir Boston Celtics maçına gidip yaşayan basketbol efsaneleri ile tanışabilirsiniz. Bir Kevin Garnett ile neden sizin de fotoğrafınız olmasın değil mi? 🙂
• MIT (Massachusetts Institute of Technology)’yi ziyaret edebilirseniz. Hatta hala öğrenci iseniz ve Amerika’da “work and travel” aracılığıyla bulunuyorsanız bu programı bir avantaja dönüştürüp MIT’nin international office’i ile görüşüp kendinize imkanlar yaratabilirsiniz.
• Harvard Üniversitesinde bir gün geçirebilir ve bu dünyaca ünlü okulu yakından tanıyabilirsiniz.
• Boston’ın turistler ve Work and Travel öğrencileri için bir diğer avantajı konumu itibarıyla diğer doğu şehirlerine yakın olması ve bu sayede seyahat kolaylığı ile kısa sürede çok daha fazla yer görme imkanı sağlamasıdır.

Boston’da İklim

Boston’da karasal iklimin etkileri görülür. Yazlar çok sıcak geçmez, genel olarak bütün mevsimlerde bir miktar yağış görülür. Kışlar ise soğuk geçer. Yağmur kentin karakteristik bir özelliğidir. Boston’da iklim değişiklikleri doğa üzerinde harika izler bırakır. Sonbaharda renk değiştiren ağaçları ve yaprakları izlemek büyük haz verir.

Boston’ı diğer Amerikan eyaletlerinden ayıran eğitim, teknoloji ve finans kurumlarının dışında çok sayıda faktör vardır. Amerika’da bir Work and Travel öğrencisi iseniz Amerikada gezilecek yerleri araştırıyorsanız, doğu yakasını gezerken mutlaka Boston’ı da ziyaret etmelisiniz. Doğuda bir New York ve New Jersey’i gördükten sonra Boston’a geçiş çok kolay olacaktır. Bu şehirler ve eyaletler de Amerika’ya giden her insanın görmesi gereken yerlerdir. Yurtdışı eğitim programlarıyla bu şehre gelecek öğrenciler Boston’da yapılacak bir çok şey bulabilir ve Amerika seyahatinizi renklendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *