Check in Nedir

Havaalanında havayolu şirketinlerinin standında uçuştan önce yapılması gereken işlemlere check in denir. Check-in yaparken pasaport, yurt içi uçuş ise kimlik, veririlir ve görevli bavulu alır, boarding pass uçuş kartınızı verir. Uçuşlarda bagaj ağırlık limitleri vardır, bavullarınızın bu ağırlık limitlerine uyuyor olmasına dikkat ediniz. Bagaj takip numarasını bagajınız elinize gecene kadar saklayın aksi bir durumunda bu numara ile takip edeceksiniz.

Ucuz Uçak Biletleri konusundaki formu doldurup Work and Travel Uçak Biletleri için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Check in nedir
Check in nedir

Check in işleminde yurtdışı uçuşlarda en az 2 saat önce, yurtiçi uçuşlarda ise en az 1 saat önce havaalanında hazır bulunmanızı öneririz. Work and Travel öğrencileri için de yine en az 2 saat önce havaalanında bulunmaları önerilir.

Check in nedir

Check in nedir sorusuna tanımlar yapılabilir bir sözlük sitesinde de “biletini almış olan yolcunun, seyahat edecegi uçus için belirlenmiş süre içinde,havayolları kuralları cercevesinde kontrol edilerek,oturacagı yer belirlenerek, biniş kartı ve bagaj etiketinin hazırlanmasıdır.” şeklinde yorum yapılmıştır.

Online Check in nedir

Online Check in ise uçak biletleri kesilmiş yolcuların havaalanına daha gelmeden önce, check-in işlemlerini havayolu şirketinin web sitesi üzerinden yapabilmelerine olanak sağlayan bir hizmettir. Manuel check in, Return check in, Self check in, Lounge check in, Standby check in, Gate check in gibi checkin terimleri de vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *