DS 160 Formu Nasıl Doldurulur

Amerika vize başvurusu için DS 160 formu doldurulmalıdır. DS 160 formu nasıl doldurulur Türkçe ve resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz. Vize İçin Gerekli Evraklar listesindeki en önemli evraklardan biri DS 160 formudur. j1, yani work and travel vizesi için başvuracak adaylar online olan bu formu dolduracak ve 5*5 ABD vizesine uygun formatta fotoğraflarını yükleyeceklerdir. Pasaport bilgilerini doğru yazdığınıza emin olun.

DS 160 formu doldurulurken belirli aralıklarla formu kaydetmenizi öneririz, çünkü formu doldurmak 20 dakikaya yakın bir süre alıyor ve istediğiniz zaman da düzeltme yapabiliyorsunuz. Yurtdışında dil eğitimi, yurtdışında üniversite ve Amerikada staj gibi yurtdışı eğitim programları içinde doldurulması gereken ds 160 formunun Turkce tercümesine “select tooltip” menüsünden Turkçe’yi seçerek ulaşabilirsiniz. Mouse İngilizce metinlerin üzerine getirilince yan tarafta yeni bir kutuda Türkçe tercümesi de çıkıyor.

DS 160 Formu Nasıl Doldurulur

DS 160 formu Türkçe karakter kullanmadan ve büyük harflerle doldurunuz. Formdaki bütün bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurun, geçersiz alanlarda “does not apply”ı tıklayıp ilerleyin. Formun barkod kısmının doğru çıktığına emin olmalısınız. Formun çıktısınız ve 1 adet de fotoğrafınızı yanınızda vize görüşmesine götürün.

DS 160 formunun nasıl doldurulacağını 5 bölümde resimli olarak ve Türkçe açıkladık. İşte bölümler:

DS 160 Formu Nasıl Doldurulur Bölümleri

– DS 160 Formu Nasıl Doldurulur -1

– DS 160 Formu Nasıl Doldurulur -2

– DS 160 Formu Nasıl Doldurulur -3

– DS 160 Formu Nasıl Doldurulur -4

– DS 160 Formu Nasıl Doldurulur -5 Son Bölüm

 

Konsolosluktan Vize ve DS 160 Açıklaması konusunu da okuyunuz.

DS 160 Formu Nasıl Doldurulur
DS 160 Formu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *