DS 160

DS 160 formu Work and Travel vizesi, j1 vizesi, almak için başvuru yaparken hazırlanması gereken evrakların en önemlilerinden birisidir. DS 160 formunda iş – işveren bilgileri, ailenize ait bilgiler, kişisel bilgiler ve öğrenim bilgileriniz gibi bilgileri içeren bir form olan DS 160, Amerikan Konsolosluğunun resmi websitesinden online olarak doldurulup kaydedilmektedir. Daha önceleri DS 156, DS 157 ve DS 158 şeklinde 3 form halinde doldurulan bu formun formatı değiştirilmiş, tek ve online form haline getirilmişti. Form doldurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli hususları konsolosluk resmi websitesinde şu şekilde duyurmuştur :

DS 160 Formu Nasıl Doldurulur

– Şirket adı DS 160 formunda mutlaka geçmelidir.  DS 160 formu şirketiniz tarafından değil de siz kendiniz dolduruyorsanız mutlaka work and travel şirketinizin ismini ve bilgilerini yazmalısınız

– Uygun standartlarda çekilmiş 5×5 vize fotoğrafı taratılıp eklenmelidir. Foto eklenmeden ilerlenmemelidir.

– Onaylama sayfası ( conformation page ) çıktı halinde alınmalı ve konsolosluğa vize görüşmesine giderken ibraz edilmelidir.

DS 160
DS 160

DS 160 formu doldurulduktan ve onaylandıktan sonra otomatik olarak konsolosluğun vize ofisinin sistemine düşmektedir. Burada verilebilecek en önemli tavsiye ; formu tamamladıktan sonra onayı kendi mail adresinize de göndermektir. DS 160 formu nasıl doldurulur Türkçe detaylı anlatımı yapılacaktır. Sistemde oluşabilecek bir hata halinde mailinizde olan bir kopya formu tekrar elde etmenizi sağlar. Formu doldurmaya başlayabileceğiniz adres :

turkish.turkey.usembassy.gov/ds160_bilgi.html

 

DS 160 Formu
DS 160 Formu

 

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google
_

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *