Miami

Amerika eyaletleri arasında doğuda ve batıda gerek yerli – yabancı turistler, gerekse de work and travel öğrencileri açısından diğer eyaletlere göre daha çok ünlenmiş ve ön plana çıkmış eyaletler vardır. Nasıl ki bir New York bütün dünya insanları tarafından biliniyorsa aynı şekilde bu sırayı Los Angeles, Las Vegas, Miami takip eder.

Miami Beach
Miami Beach

Eyaletler ve şehirler öne çıkan bazı özellikleriyle ün salarlar. Örneğin Las Vegas kumarhaneleriyle, New York Lady Liberty’siyle, Miami eşsiz güzellikteki sahilleriyle ve tabii ki NBA takımı Miami Heats ve güzel Miami Heats kızlarıyla 🙂
Miami, Amerika’nın Florida eyaletine bağlıdır, Atlantik Okyanusu kıyısında yer alır. Bölgenin en gelişmiş sektörü tabii ki turizmdir. Her yıl dünyanın değişik ülkelerden binlerce turisti ağırlar. Miami gidenlerin hafızalarında bir dinlenme ve eğlenme coğrafyası olarak kalır. İklimi ılımandır. Bölgede halkın yarısından çoğu İspanyolca konuşur çünkü bu insanlar çevre adalardan gelen ve Miami’ye yerleşen insanlardır. Türkler olarak her ülkede, bölgede ve şehirde ikamet ettiğimiz gibi Miami’de de 5000 civarı Türk olarak varlığımızı sürdürmekteyiz.

Miami Mutfağı

Miami yeme içme mekanları bakımından oldukça zengin bir arşive sahiptir. Latin Amerika ve Karaip izlerini taşıyan zengin mutfağında lezzetin doruğuna erişirsiniz. Farklı tatları ve sosları deneyebileceğiniz Miami mutfağı alışkanlık yaratabilir.

Miami’de Alışveriş

Work travel öğrencileri olarak şüphesiz ki Amerika’da bizi en çok cezbeden şeylerden birisi alışveriştir. Ülkemizde üst seviye pahalı olan markaları Amerika’da oldukça uygun fiyatlarda ve her yerde bulabilmek bizler için bir lüks olabilmektedir. Her WAT öğrencisinin hayali work sürecini bitirip travel kısmına geçince alışverişin tadına varmaktır. Dolphin Alışveriş Merkezi içerisinde 240 Outlet’i barındıran devasa bir merkezdir. Bölgenin en ünlü ve büyük outlet center’ı budur. Yerli yabancı turistin yoğun ilgisini toplayan Dolphin bir cazibe merkezi olarak yıllardır yerini korumaktadır. Dolphin mall’ın yanına international mall, dadeland mall ve aventura mall da Work and Travel Miami seçeneğini seçen veya buraya gezmek için gelen adaylar için bu alış veriş merkezi vazgeçilmezlerdendir.

Miami’de Kültür Merkezleri

Bölgenin en önemli turistik mekanları Everglades Ulusal Parki (Çimen Nehri), Art Deco Tarihi Bölgesi (Art Deco Historic District), en büyük 20. Yüzyil Ulusal Resmi Tarihi Bölgesi (20th Century National Register Historic District), kültürel mekanları Aktörler Tiyatrosu (Actor’s Playhouse), Jackie Gleason Tiyatrosu ve Coconut Grove Tiyatrosu, Mucize Tiyatrosu (Miracle Theater)’nda yer alan Aktörler Oyunevi, Büyük Florida Operasi ve Sahne Sanatlari Broward Merkezi’dir. Alışveriş merkezi dışında butikler ve mağazalar oldukça yaygındır. Kentte pazarlar da ayrı bir yer tutmaktadır. Kentin kuzeyindeki Opa-locka/Hialeah Pazari, Güney Florida’nın en büyük pazarlarından birisidir diyebiliriz.

Miami’de Gezilecek Yerler

Miami’de gezilecek yerler çok fazla; coconut grove, crandon park, piknik ve yüzme için Everglades National Park, timsahlarla yan yana yürümek için Shark Valley, timsahlar arasında bot turu yapmak için Gator Park.

Miami’ye giderseniz, Downtown Miami de yürüyüş yapın, AAA’in önünden geçin ve oradan bota binip Star Island turuna katılın, Amerikanın en ünlülerinin evleri burada ayrıca çok sayıda filme de ev sahipliği yapmış yerler buralar. Bunun yanında Coral Gables’dan da geçin, eşsiz mimarileri var oradaki evlerin. Eğer ki araba kiralayayım derseniz, Keywest’e gidin, Amerika’nın en güney noktasında fotoğraf çektirin. Little White House ve Ernest Hemingway’in evini görebilirsiniz; bir de orada suya dalma ile alakalı çok attraction var, son olarak da 40 mil kadar kuzeyde ft lauderdale var
oranın sahilleri de iyidir. Miami, Amerikada Gezilecek Yerler konusunda öne çıkan şehirlerden biridir.

Miami’de Gece Hayatı

Günes battıktan sonra, Miami’de bulunan dans kulüpleri sicak okyanus meltemleri ile birlikte yerli yabancı turisti eğlencenin doruğuna taşımaktadır. Eğlenmeyi ve gece hayatını sevenler için Miami ihtiyaç duyulan her türde dans klübü ve gece mekanlarını barındırmaktadır. Miami geceleri bir başkadır.

Miami hakkında en güncel bilgileri bulabileceğiniz ve bölge hakkında ulaşmak istediklerinize en hızlı ve doğru bir şekilde ulaşabileceğiniz adres miamigov.com ‘dur. İster work and travel sürecinizde ister hayatınız diğer bir döneminde olsun Miami gezilecek görülecek yerler listenizde mutlak surette bulunması gereken bir bölgedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *