Pedicab

Pedicab yani bisiklet taksi, genellikle turistlerin kullandığı üç tekerlekli bisikletlerdir. Work and Travel pedicab işleri en çok San Diego ve New York şehirlerinde yoğun yapılır. Pedicab işlerinde çalışan WAT öğrencilerinin sabit bir geliri olmadığı için aslında biraz riskli de görülür. Bazı pedicab’ciler günde 100-500 dolara kadar da kazanabilmektedir ama para kazanamayıp sıkıntı yaşayanlar da oluyor. Pedicab işlerinde vergi kesintisi olmaması da öğrencilere cazip gelmektedir, tabi durumda tax back başvuru da yapılamıyor.

Pedicab
Pedicab

Pedicab

Kendi işinin patronu olmak isteyenler tarafından çekiçi bulunan pedicab işleri için enerjik, güler yüzlü, girişken, insan ilişkileri kuvvetli ve konuşkan olmak büyün avantajdır. Pedicab işlerinin herkes için uygun olmadığını söylemek yanlış olmaz.

Bisiklet kiraları için haftada 150-200 dolar arası ödersiniz ve istediğiniz saatte işe başlayıp istediğiniz saatte de bırakabilirsiniz. Mutlaka Türkiye ehliyetinizin olması gerekmektedir bu da yeterli değildir pedicab işini yapmak için Amerika’da da licence çıkartmak da gerekmektedir.

2012 için Pedicab WAT’tan Çıkarıldı konusunu okuyunuz.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta PaylaşAdd to Google

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *