Programın En Güzel Tarafı Travel

Merhaba arkadaşlar. Ben 2015 yazımı bu güzel Work and Travel programıma ayırdım ve hayatımın iyi ki’lerinin iyi ki’si oldu. Lake George, New York’ta Six Flags Great Escape and Splashwater yurtdışı deneyimim olmamasına rağmen gider gitmez Lake George’a alıştım. Bulunduğum şehrin lokasyonu sayesinde Boston ve New York City’e çalışırken gitme şansım oldu. New York City’e bu gidişimde 1 gece otobüs terminalinde 2 kız kaldık. Siz de kalın. Bu çok başka bir deneyim. Çeşit çeşit homeless’la tanıştık, korktuk, paramız da azdı fakat arkamızda tüm gün görevli olan polisler sayesinde sabahı ettik. 🙂 Bu arada küçük bir dip not Boston’da striptiz club’a girdim hehehe.

İngilizce konusuna gelirsek arkadaşlar, Amerika’ya gelirken ki seviyeniz neyse tabi ki üzerine katıyorsunuz. Fakat öğrenmekten çok pratiğiniz gelişiyor. Takdir edersiniz ki bilmediğimiz kelimeleri söylediklerinde anlama, sorgulama çabanız olmazsa o kelime havada kalıyor. O yüzden benim tavsiyem, belli bir alt yapı ile gidilince siz daha mutlu hissediyorsunuz.

WAT Programının En Güzel Tarafı Travel

İpek Şahin - Work and Travel
İpek Şahin – Work and Travel

Haydi şimdi Work and Travel programının diğer güzel tarafı olan travel kısmıma geçelim. Arkadaşlar biz travel’ı kimlerle yapacağımızı 2. aydan kesinleştirmiştik. Para durumuza göre de son 1 ayda gideceğimiz yerleri ayarladık. Biz 6 Türk çıktık travel’ımıza, ve gerçekten Travel’ı orda tanışıp yakın olduğunuz Türklerle yapmanızı öneriyorum, çok eğlenceli oluyor. Travel’a yaklaşık 16 gün ayırdık. İlk 3 günü New York City’di. Ordan uçakla hayalimiz olan Batıya uçtuk.

Los Angles’ta havaalanından araba kiraladık. Paralarımızı çok iyi idare etmemiz gerekiyordu o yüzden yemekten çok gezmeyi seçmiştik biz. Hollywood’un ortasındaki güzel hostelimizde kaldık. 6 kişi olduğumuz için 1 hostel odası bize kalıyordu ve güvenle eşyalarımızı bırakıyorduk. Ama ne olursa olsun pasaportumuzu hep yanımıza alıyorduk, siz de alın. Çünkü yasalar çok ağır ve tüm Amerikalılar inanılmaz uyuyor. Los Angles’ta Hollywood’da kalırken araba mesafesindeki her yere gitmeye çalıştık. Santa Monica, Malibu, San Diego, Beverly Hills’e LA’de kalırken günü birlik gidebildik. Şiddetle tavsiye ediyorum buraları ve San Francisco’yu kesin görün. Los Angles’tan 8 saat araba mesafesinde de olsa San Francisco’ya da gittik. Golden Gate, şehrin yokuşları, Lombard Street, Balıkçıların bulunduğu semtin diğer kısmı inanılmaz güzel ama kuzeyde kaldığı için de bir o kadar soğuktu, şöyle diyim biz şortla giderken insanlar montlarıylaydı, önleminizi alın derim!:) San Diego araba ile Los Angles’a 2 saat ve 5. Caddesi çok elit olmakla beraber okyanusu harika.

wat-ipek-sahin-yorumlariBiz bir de travel kısmında Gopro Hero almıştık, ve okyanusta su altı çekimlerimize kadar var diyebilirim size. 🙂 Ve arkadaşlar seyahatin en güzel şehri Las Vegas’a geçmek istiyorum ki muhteşemdi. Vegas’ta, ilk 100’de 1 numara olan devasa bir otelin beach club’ında David Guetta konserine gittim. Böylece kaldığım hostelden sonra hayatımın en güzel oteline girme bahanem de oldu. Casinoya gittim, kumar da oynamaya çalıştım diyim. 🙂

9 günlük batı turumuzdan sonra 4 günlük Miami heyecanımıza doğru uçuşumuzu yaptık. Burda da havalimanından arabamızı kiraladık. Benzin çok ucuz ve 6 kişi olunca gerçekten araba süper oluyor arkadaşlar. Travelınızda imkanınız varsa arabayi tercih edin ve turları kullanmayın derim. Miami’de kesinlikle giderseniz South’ta kalın. North iyi değil. Okyanus suyu aşırı sıcak ve suda gerçekten terledim 🙂 Ordan da 4 saat uzaklıktaki Orlando’ya geçtik, günübirlik başka bir maceramızdı. Orlando’yu biz Miami’den daha çok beğendik arkadaşlar… Görmenizi tavsiye ederim. Orlando’da NBA-Amway’i de tabiki ziyaret ettik. Travel kısmımım böyle gercekleşti. Bu arada bu kadar yeri gezerken ayırdığım bütçe 2000 dolardı. Bunun içinde çok fazla yaptığım alışverişlerim bile var.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana, umarım hepiminizin başına yasadığım bu güzel maceralar gelir arkadaşlar.

Herkese iyi eğlenceler diliyorum.

İpek ŞAHİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *