Sevis

Sevis, Work and Travel Öğrencilerinin  Amerika’da bulundukları süre boyunca bilgilerinin toplandığı, yönetildiği ve düzenlendiği sistemdir. Sevis sistemine J-1 F-1 VE M-1 vizeleri ile Amerika’ya giden bütün uluslararası öğrenciler kayıt olmak zorundadır. Sevis sistemini Amerika İç Güvenlik Departmanı (DHS) yönetmektedir. Uluslararası Yabancı Öğrencilerin ve Değişim Programı ile Amerikaya gelen bütün ziyaretçileri kapsar.

Sevis Kaydı Nasıl Yapılır


Sevis
Sevis

Work and Travel vizesi ile Amerika’ya vardığınızda bilgilerinizi bu sisteme girmelisiniz.Yapmanız gereken, sponsor  firmanızın web sitesine girip” ONLINE CHECK IN FORM” u eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Work and Travel Sevis işlemini yapmayan sisteme kayıt olmayan öğrenciler Work and Travel programından çıkarılır, Work and Travel vize ve sağlık sigortaları iptal edilir  ve Amerika’da yasal olarak bulunma haklarını kaybederler.

Sevis “Student and Exchange Visitor Information System” kaydınızı DS 2019 ‘daki başlangıç tarihinden itibaren ilk 20 gün içinde aktif hale getirmek zorundasınız. Eğer Amerika’ya ayak bastığınız andan itibaren ilk 3 gün içersinde herhangi bir sebeple internet üzerinden  SEVIS kaydınızı yapamadıysanız,hafta içi saat 08.00 a.m ile 17.30 p.m. arası sponsor firmanızı , ücretsiz telefon hattından arayarak SEVIS kaydınızı yapmalısınız!

WAT öğrencileri Sevis kaydını ; DS 2019 numaralarını ,Amerika’daki konaklama ve iş bilgilerini sisteme girerek yapar ve Sevis Status aktif hala gelmiş olur.

cci ,ciee , intrax , janus , interexchange , cetusa ,cenet , gec , geovision gibi farklı DS Sponsorlarının farklı sevis linkleri vardır , DS sponsorunuza göre sevis işlemlerini halledeceğiniz linki şirketinizden öğrenebililirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *