Siz de Amerika Maceranızı Paylaşın

Work and Travel her üniversitelinin deneyimlemesi gereken bir program bence. Bu deneyime mezun olduktan sonra, zor karar vererek sahip oldum. “Work and Travel yapsam mı, yapmasam mı?” diye soranlar zaman kaybetmemeli. Tanıyacağınız onca kültür, göreceğiniz onca yer varken beklemek hata yapmaktır. Her yaz bunu yapmadığım için pişman bile hissediyorum. Peki her şey güllük gülistanlık mı olacak? Hayır. Yorulacaksınız, belki çok çalışacaksınız. Belki buralar bana göre değil, memleketimi isterim diyeceksiniz. Hayata bakış açınızı değiştiren bu noktada sabredilen her şeyin daha güzel olduğunu görebilirsiniz. Bu yaz tecrübemde, “Sevmiyorum, asla yapmam” dediğim ne varsa yaptım. Hayatta hiçbir mesleğin önemsiz olmadığını, saygı duyulması gereken noktaları, sabah sıcak bir gülümseme ve selamın değerini öğrenebildim.

Siz de Amerika Maceranızı Paylaşın
Siz de Amerika Maceranızı Paylaşın

Gitmek isteyenler için, vergisiz küçük bir tatil kasabası olan Rehoboth Beach, Delaware’ı öneririm. Hem tatilinizi hem de işinizi bir arada yürütebilirsiniz. Ben çok çalışıp çok para biriktirenlerden değilim. İngilizcemi geliştirmek birinci amacımdı. Çalışırken aynı zamanda gezdim, turlara, eğlencelere katıldım. Kütüphaneye üye olup kitaplardan faydalandım.

WAT yapsam İngilizcem gelişir mi? diyenler için en iyi cevap, tamamen kişiye bağlı olurdu. Work and Travel’da sadece var olan İngilizce’ni kullanabilirsin , onun uzerine bir şeyler katmak çabayla olacaktır.

Aynı zamanda bu programın bana kazandırdığı güzel arkadaşlıklar var. Housekeeper’lık yaparken bile eğlenebildiğimiz arkadaşlıklar. İkinci işim Henna artistliğiydi, hayatı boyunca çöp adam çizebilen ben yeteneğimin farkına varıp işi öğrendim.

Ne tip işler seçmeliyim diyenlere ise , tipli işler her zaman güzeldir, gününüzü kurtarır, paycheck harcamaya gerek kalmaz, heyecanlıdır, mutluluk hormonu salgılatır. Ve son olarak en güzel ve bir o kadar da hüzünlü son, arkadaşlarınızdan ve Amerika’dan ayrılma günü gelir çatar. Amerika’yı çok özleyeceğiniz kesin. Bir gün bu anıları sizin de paylaşmanız dileğiyle. Siz de bu programa katılın Amerika maceralarınızı paylaşın.

Gamze Kandara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *