South Carolina

Başkenti Columbia olan South Carolina’nın Türk Work Travel öğrencileri tarafından en çok tercih edilen şehri Mrytle Beach’tir.

South Carolina
South Carolina

Mrytle Beach, WAT öğrencileri açısından ayrı bir değere sahiptir. Gerek geniş iş olanakları, gerekse hareketli ve eğlenceli yaşamı sayesinde Türk öğrenciler gibi bir çok dünya ülkeleri öğrencileri tarafından da yoğun olarak tercih edilen bir Amerika şehridir. Hatta Mrytle Beach çoğu çevrelerce yazın tatil yapılacak ve “work and travel” için gidilecek en iyi 10 yer arasında yer almaktadır.

South Carolina, Güney eyaletleri arasında Amerika iç savaşında Amerika’dan ilk ayrılan eyalet özelliğini taşır. Nüfusun yaklaşık olarak yüzde 70’i beyaz iken ortalama yüzde 30’u siyahtır. Din olarak ise Protestanlar bu eyaletteki toplam nüfusun yüzde 85’ini oluştururlar. En önemli iki şehri, eyaletin başkenti olan Columbia ve Charleston’dur. Greenville de en popüler Güney Karolina şehirleri arasında yer alır. Diğer önemli South Carolina şehirleri ise Myrtle Beach, George Town, Greenwood, Mount Pleasant, New Berry, North Augusta, Beaufort, Florence, Anderson, Sumter, Rock Hill’dir. Bir yeri turist olarak gezmek için o şehrin turistik değeri, görkemi, gezilecek görülecek yer sayısı gibi etkenlere dikkat ederiz fakat eğer bir şehre yaşamaya, çalışmaya gidiyorsak bizler için daha önemli olan etkenler vardır. Örneğin ulaşım kolaylığı, hayat pahalılığı gibi. South Carolina ulaşımın kolay olması ve hayatın pahalı olmaması sebeplerinden ötürü bir tercih sebebi olmuştur. Öğrencilere kolay iş imkanı sağlayan şehirlerden belki de en önemlisi Mrytle Beach’tir. MC’te fast food restoranlarından diğer yıldızlı restoranlara eğlence parklarından otellere kadar bir çok işte çalışma şansı bulursunuz.

Şehrin konumu da Florida’ya yakın olduğu için ayrı bir özeldir. Burada yaşarken Miami’ye geziler düzenleyebilir ve harika bir tatil yapabilirsiniz. Ulaşım çok kolay olmamakla beraber mağdur olacağınız seviyede de değildir. Araba kiralama diğer Amerikan eyaletlerinde olduğu gibi burada da en çok tercih edilen ulaşım biçimidir. New York gibi renkli bir gece hayatı yoktur fakat yine de akşamları çıkıp eğlenebileceğiniz güzel gece kulüpleri bulunur. Bir sahil şehri olmasının iklim üzerimde etkileri vardır. Kıyılarda iklim ılımanken iç kesimlere gittikçe sıcaklık azalır. Amerikada gezilecek yerler listenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Eğer Amerika’daysanız ve South Carolina’ya yakın bir bölgede bulunuyorsanız Mrytle Beach’i mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Amerika gezi seyahat planınızda Florida ve Güney Carolina’yı aynı plan içine entegre debilirsiniz. Amerika haritasına bakarak diğer yakın Amerika eyaletlerini de görebilirsiniz. Gideceğiniz yerler hakkında bir ön araştırma yapmanız her zaman faydanıza olacaktır. İnternette okuyacağınız yorumlar kişisel olabilmekle beraber gerçekçi ve objektif yorumları da içerebilir. Gideceğiniz yerin nasıl bir yer olduğunu görmek için en azından internetten fotolarına bakabilir, wikipedia.org’dan genel bilgilerini okuyabilirsiniz. Tarihçesi yaşam biçimi ve iklimi gibi genel bilgileri bilerek yola çıkmanız sizlerin tatil veriminizi etkileyen unsurlardır. Hepinize bol şans ve iyi tatiller dileriz.

One thought on “South Carolina

  • 08 Mart 2015 tarihinde, saat 11:03
    Permalink

    Mrytle Beach’ten CCI işlerine başvuru yapmayı düşünüyorum konaklama ücretleri pahalı mı bu bölgede Facebook Work and Travel sayfanızda bi sorarmısınız?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *