Virginia

Amerika’ya giden Work and Travel öğrencilerinin oldukça yoğun olarak tercih ettikleri eyaletlerden bir diğeri de Virginia’dır. Hatta öğrencilerin bütün Amerika eyaletleri içinde en çok Virginia’ya gittiğini söylesek yanılmayz heralde.

virginia
virginia

Mothers of Presidents ünvanıyla bilinen Virginia CIA’ın burada bulunması ve en çok Amerikan başkanını çıkarmasıyla ünlüdür. Ayrıca Pentagon da Amerika’nın Atlas Okyanusu sahilinde bulunan Virginia’dadır.
Gerek yaşam maliyetlerinin ucuzluğu gerekse bir sahil eyaleti yapısında olması Virginia’ya he yıl binlerce yerli ve yabancı turisti çekmektedir. WAT öğrencileri de kuzey eyaletleri arasında en çok Virginia’yı, özelleştirirsek de Virginia Beach’i tercih ediyor diyebiliriz. Coğrafi konumu kuzey için oldukça merkez bir yerdedir. Washington DC’ye yakın olması orada New York ve New Jersey gibi eyaletlere geçişini kolaylaştırdığından tercih edilirliği yüksektir.

Virginia Beach

Bu eyaletin en turistik yerlerinden birisi kuşkusuz Virginia Beach’tir. Virginia Beach sadece bir sahil şehri olmasıyla değil bir festivaller şehri olmasıyla da ünlenmiştir.Virginia Beach’te düzenlenen belli başlı yaz festivalleri arasında Blues at the Beach, American Music Festival, Soul Music Beach Fest, Latin Fest yer alır. Virginia’ya adını veren İngiliz Kraliçesi 1. Elizabeth’tir.

Önemli Virgina şehirleri ise Norfolk, Virginia Beach, Hampton, Arlington, Alexandria, Poursmouth, Richmond, Roanoke, Hampton, Newport News’tir. Başta Virginia Beach olmak üzere Virginia eyaletinin şehirleri Türk Work and Travel öğrencileri tarafından da oldukça tercih edilmektedir. Yazları sadece Virginia Beach’te ortalama 500-800 Türk öğrenci bulunur. Diğer eyaletlerde bulunan, çalışan Work and Travel öğrencileri de bu eyaleti mutlaka görmek isterler ve ziyaret ederler. Bölgeye gelen Türk öğrenciler Türk restoranlarını da ziyaret etmekten büyük keyif duyarlar. Amerika’da Türk yemeklerinden ayrı geçen aylarda geleneksel yemeklerimize olan özlemlerini bu şehirlerde bulunan Türk restoranlarında giderirler. Bazı şehirlerin dokusu gençlere daha uygun olur ya, Virginia Beach tam böyle bir yerdir. Adeta çeker gençleri. Hareketli ve eğlenceli bir yaşam bekler sizi orada. Buraya gitmek isteyen öğrencilerin bir diğer şansı da çalışmak ve yazlarını geçirmek için gidecekleri bu eyalete daha önce gidip gelmiş, hatta onların çalışacakları yerlerde çalışmış bir çok öğrenci bulup şartlar hakkında gerçekçi ve geniş bilgiler edinmeleridir. Bir yeri en iyi orada bulunan, yaşayan, çalışan insanlar tarif edebileceği için bu tavsiyeler oldukça değerlidir.

Virginia Beach’te belli başlı gezilecek yerler; Virginia Zoological Park, Collonical Williamsburg, Chesapeak Bay Bridge Tunel, Adam Thoroughgood House, Hampton Roads Naval Museum, James Town, The Old Coast Guard Station,’dır diyebiliriz. Virgina Beach’te büyük oranda araba kiralanırken diğer eyaletlerden farklıolarak bisiklet kiralamalar da oldukça popülerdir. İnsanlar kiraladıkları bisikletlerle işlerine, okullarına gidip gelirler. Benzin ve araba Amerika’da ülkemize göre oldukça ucuz şeyler olduğu için fazla tercih edilir. İkinci iş şansı oldukça yüksektir. Belki yaz aylarında nüfusun fazla olması nedeniyle ikinci iş seçenekleri daralsa da potansiyel olarak diğer eyaletlerden oldukça fazladır. Bölgeye gelen Türkleri Virginia halkı çok sever. Ve her konuda yardımcı olmaya çalışırlar.

Wok and Travel eyalet seçimi yaparken Virginia’ya neden gitmeliyim sorusuna yukarıda çeşitli yanıtlar verdik. Atlas Okyanus’u kıyısında bulunan bu otantik eyaleti günün birinde mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Kuzeyde örneğin New York’u, New Jersey’i, Washington’ı geziyorsanız buraya gelmeniz çok kolay ve zahmetsiz olacaktır. Yol boyunca geçeceğiniz şehirler ve eyaletler ziyaret edilmeye değer şehirlerdendir. Amerika’da gezinizi planlarken bizce kuzey gezisi ve güney gezisi olmak üzere iki fazlı bir plan yapmalısınız. Güneyden kuzeye ulaşımınız için büyük paralar ödemek zorunda kalmaktansa bir zaman diliminde kuzeyi diğer bir başka zaman diliminde de güney şehirlerini gezmenin tadına varısınız. Virginia kuzey geli planınız içinde mutlaka bulunması gereken bir bölgedir. Hepinize iyi tatiller ve bol şan diliyoruz.

 etiketi altındaki diğer konuları da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *