Vize İçin Gerekli Evraklar

Work and Travel Vizesi (j-1) için gerekli evraklar aşağıda detaylı bir şekilde liste halindedir. J-1 Amerikan vizesi için Ankara Amerika Büyükelçiliği veya İstanbul Amerikan Konsolosluğu ile şahsen ve yüzyüze görüşmelisiniz. Mutlaka Work and Travel Vizesi için gerekli belgeleri, evrakları ve formları en son Work and Travel Şirketleri tarafından kontrol ettirin ve ön vize mülakatı ile vize görüşmesine hazırlanın.

Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize İçin Gerekli Evraklar

WAT Vize Soruları ve Cevapları‘na mutlaka bakın.

Work and Travel Vize İçin Gerekli Evraklar

1- Fortis Dekontu : 160 $ Fortis Bank’a Amerika vizesi görüşme ücreti olarak yatırdığınıza dair dekont.
2- Pasaport : Lacivert Pasaport sahibi olmalısınız Çipli Pasaport konusunu okuyabilirsiniz.
3- Fotoğraf : Vize için biometrik fotoğraf 5×5 boyutlarında olmalı. Amerikan vize fotoğrafı derseniz fotoğrafçılar bilir zaten. Arka fon beyaz, ağız kapalı, güneş gözlüksüz, baş açık, gülmeden çekilmiş, iki kulak görünür, ve baş fotoğrafın %50 sini kapsayacak şekilde. Vize fotoğrafı DS 160 formu online doldururken siteye yüklenecek. Yanınızda da 1 adet fotoğraf bulundurmanız da fayda var..
4- Ds 160 Formu : 2010 yılından itibaren vize başvuruları için artık DS 160 formu isteniyor. DS 156, DS 157 ve DS 158 formları yok artık onların yerine sadece DS 160 formu dolduralacak. DS 160 formu nedir, DS 160 formu Türkçe, DS 160 Nasıl Doldurulur Türkçe konularında detaylarını bulabilirsiniz.
5- Ds 2019 Formu : Amerika’daki DS sponsorları tarafından gönderilen belgedir. DS 2019 formu üzerine tarih ve görüşmeye girdiğiniz konsolosluğun hangi şehirde olduğunu yazıp imzalamanız gerekiyor.
6- Sevis : Sevis belgesi.
7- Transkript : Okuduğunuz üniversiteden mühürlenmiş kapalı zarfta almak zorundasınız, AGNO Ağırlıklı Genel Not Ortalaması en az 2.00 olmalıdır. AGNO konusunda Ağırlıklı Genel Not Ortalamasının vizeye ve şirketler tarafından başvuru kabule etkisini okuyabilirsiniz.
8- Öğrenci Belgesi : Üniversiteden alacağınız güncel öğrenci belgesi
9- Job offer : iş sözleşmesi (job agreement) işverenin dolurup imzalaması lazım ve tarihleri uygun olmalı. WAT Job Offer sayfasını okuyun
10- Destekleyici evraklar :Okuldaki hocalardan ingilizce referans yazısı alabilirsiniz veya son sınıf öğrencilerinin Türkiye’ye dönünce başlayacakları bir iş ile alakalı evrak visa almanızı kolaylaştırabilir.

Kapalı mühürlü zarfta ingilizce transkripttir.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *