Vize istemeyen Ülkeler 2013

Vize İstemeyen Ülkeler

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler 2013 için liste aşağıdadır, vize istemeyen ülkeler içinde size en çekici gelen ülkeri Lacivert pasaport çıkararak gezebilirsiniz. Vize derdi ve prosodürü olmayan ülkeler hiç de az değil.

Çipli Pasaport Ücretleri ve Çipli Pasaport Harç Ücretleri konularını okuyabilirsiniz.

Türkiye’den Vize İstemeyen Ülkeler

Vize istemeyen ülkeler 2011
Vize istemeyen ülkeler

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belarus, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Ekvator,El Salvador, Endonezya, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Grenada, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Güney Kore, Haiti, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Kazakistan, Karadağ, Katar, Kırgızistan, Kolombiya, K.K.T.C.,Kosta Rika, Kosova, Karayip,Libya, Lübnan, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritius, Monako, Moldova, Moğolistan, Pakistan, Paraguay, Peru, Romanya, Rusya, Santa Lucia, San Marino, Seyşeller, Singapur, Solomon Adaları, Şili, Swaziland, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Vatikan, Ürdün, Venezuela, Ukrayna ve Yemen.

Dış İşleri Bakanlığı resmi sitesinden de kontrol edebilirsiniz.

 

Work and Travel Öğrencilerine

Eğer pasaportunuza çoklu (M) vizesi basıldıysa  Amerika’ya tekrar giriş yapabilirsiniz. M vizesi olan bazı Work and Travel öğrencileri WAT programının seyahat ve gezi bölümünü Meksika ve Kanada ziyaretleriyle geçirip daha  sonra tekrar Amerika’ya dönebiliyor. Meksika ya da Kanada’ya giderseniz DS 2019 formunu mutlaka yanınıza alın. Eğer çoklu M vizesi pasaportunuza basılmadıysa  ABD’ye tekrar giriş yapamayacağınızı unutmayın.

Vize işlemleri ve vize prosodürleriyle uğraşmadan vizesiz yurtdışına çıkmak için seçeneklerden birini değerlendirebilirsiniz.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google

Vize istemeyen ülkeler arasında tavsiye : Rusya ve Bahama Adaları  🙂 iyi seyahatler
Vize istemeyen ülkeler 2014 için güncellenecektir.

Vize istemeyen ülkeler 2011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *