Work and Holiday

Work and Holiday Avustralya programı, Work and Travel Amerika programına alternatif henüz yeni gelişen bir program. Sadece Avustralya’nın sunduğu Work and Holiday katılımcılara 1 sene Avustralya’da yaşama ve çalışma hakkı sağlamaktadır.

Work and Holiday ile 1 sene boyunca ister çalışın para kazanın, ister yurtdışı dil okullarında eğitim alın, isterseniz de tatil yapın. Ya da hepsini birden gerçekleştirin.

Work and Holiday Başvuru Şartları

work and holiday
work and holiday

Programa başvurmak için öğrenci olmak gibi bir zorunluluk yok. Work and Holiday’e katılanların uymaları istenen bir diğer şart ise bir iş verenin yanında 6 aydan uzun süre çalışmamak yada 4 aydan uzun süre eğitim almamak. Başvuru şartları :

– T.C. vatandaşı olmak,
– Müracaat tarihinde 18-30 yaşları arasında bulunmak,
– Geçerli bir pasaport ve gidiş-dönüş bileti ile Avustralya’da geçimini sağlamak amacıyla 5000 Avustralya doları ve ya karşılığı bulunan banka hesap cüzdanı (adayın kendisinin ya da sponsorunun hesabı olabilir)
– Erkek adaylar için askerlikten tecilli ya da askerliği tamamlamış olmak.
– Geçiminden sorumlu olduğu bir çocuğu bulunmamak, Work and Holiday programına daha önce katılmamış olmak.

Adaylar eğer öğrenci ise transkript belgesi ve üniversiteden izinli olduğuna dair bir belge, mezun ise mezuniyet belgesi ya da diploma istenmektedir. İngilizce seviyesinin yeterlilik sınırı da IELTS’de toplamda 4,5 puan almış olmak veya eğitim dili İngilizce olan bir üniversitede eğitim alıyor ya da almış olmaktır.

Not: 9.0 üzerinden puanlanan IELTS sınavı için 4,5 skoru intermediate düzeyde dil bilgisi gerektirir. IELTS Türkiye’de British Council tarafından ayda iki kez İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde gerçekleştirilmektedir. IELTS ile ilgili ayrıntılı bilgi için: britishcouncil.org/tr/turkey-learning-exams-ielts.htm

Work and Holiday Nedir

Kısa Work and Holiday’in ne olduğunu açıkladık.

-Peki programdaki süreç nasıl işlemekte? Work And Travel programının aksine, bu programa giderken işiniz garanti değil. Size 5 adet iş görüşmesi ayarlanıyor. Bu işler kafe, restaurant işleri. Katılımcı gidip bire bir görüşme yapmakta.

– Peki bu işlerden hiçbirini almayı başaramazsanız ?
Bunun çok çok büyük bir başarı olacağını söylemeliyim öncelikle. Bu işlere alınmanız için sadece ingilizce konuşabiliyor olmanız yeterli. İş görüşmesinde birazda güler yüzlü olduğunuz zaman bu iş bitmiştir.

Work and Holiday Ücretleri

Work And Travel’a harcanan maliyetten fazla değil. Program ücreti yaklaşık 1250 USD. Üstelik bu programa katıldığınız zaman 3 ay değil aynı paraya 1 sene konaklama ve çalışma hakkınız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *