Work and Travel Başvuru Şartları

Work and Travel Başvuru Şartları

Work and Travel Amerika programına katılmak için gerekli başvuru şartları, kimler Work and Travel 2017 programına katılabilir ?

* 18 – 26 yaşları arasında olmak
* Orta derecede ingilizce seviyesinin olması
* Lisans öğrencisi olmak veya yüksek lisans (1.sınıf) öğrencisi olmak.
* 4 üzerinden en az 2 ağırlıklı genel not ortalamasına (AGNO) sahip olmak

Hazırlık sınıfı öğrencileri eğer 2. dönemin sonunda hazırlığı geçecekler ise Work and Travel programına katılabilirler ve birinci sınıfa başlamadan önceki yaz tatilini Amerika’da geçirebilirler. Fakat hazırlığı ilk dönem sonunda bitirip ikinci dönemde kayıt donduran öğrenciler programa katılamaz. Vize memurları, adayların öğrenci belgelerinde kayıt dondurma işlemi gördüklerinde vize başvurusunu onaylamayacaklardır.

Yabancı uyruklu öğrenciler de Work and Travel Amerika programına başvuru yapabilirler. Oturum izni gerekmektedir ve Amerikan konsolosluğu yabancı uyruklu öğrencilerin başvurularını kendi ülkelerinden yapmalarını tavsiye etmektedir.

Son sınıf öğrencileri mezun olabilecek durumda olsalar bile Work and Travel programına katılabilirler. Türkiye’ye döndüğünde çalışacağı bir işletmeden alacağı iş sözleşmesi gibi bir evrak vize almasını kolaylaştıracaktır.

2 Yıllık MYO Öğrencileri sadece Turizm, Tercümanlık ve Dış ticaret bölümlerinde okuyorlarsa başvuruları Work and Travel Şirketleri kabul ediliyordu genelde ama artık şirketler bu bölümleri de kabul etmiyor. 2 yıllık meslek yüksek okulu öğrencileri konusunu mutlaka okuyun.

Açık Öğretim Fakültesi AÖF bölümlerinden sadece ” Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin” başvuruları kabul ediliyordu ama artık şirketler AÖF öğrencilerinin başvurlarını kabul etmiyor.

Amerika’ya nasıl gidilir ? Work and Travel’a kimler katılabilir ? Work and Travel katılım şartları nelerdir ?

Detaylı bilgi almak için “Work and Travel iş ve Fiyat Teklifi Al” sayfasındaki formu doldurabilirsiniz. Danışmanlar en kısa sürede arayıp bilgi verecektir.

Work and Travel için iş ve fiyat teklifi alın!

* TRWAT bilgi ve teklif istek formunu doldurarak detaylı bilgi ve teklif alabilirsiniz.

Work and Travel Bilgi ve Teklif2 Responses to Work and Travel Başvuru Şartları

  1. Admin dedi ki:

    Son yıllarda iş seceneklerin azalması ve toplam katılan öğrenci sayısının da azalmasıyla 4 yıllık üniversite öğrencilerinden başka çok fazla kayıt kabul etmiyor şirketler. Hatta not ortalaması iyi olmayan ve ingilizce seviyesi iyi olmayan adayların bile başvurularını kabul etmeyen şirket sayısı fazla.

  2. damla dedi ki:

    Bazı şirketler son sınıf öğrencilerinin gidebilmesi için AGNO’sunun yükseklisans’a başvuru yapabilecek kadar yüksek olmasını istiyor sanırım. Bu her şirket için geçerli midir acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *