Work and Travel İçin Sıkı Denetim

Summer Work Travel için daha sıkı denetim yasa tasarısı yolda. Önceki senelerde yaşanan sorunların tekrarlanmaması için ve Türkiye’den Amerika’ya giden üniversite öğrencilerinin mağdur olmaması için daha fazla denetim yapılacak.

Ankara’da temaslarına devam eden Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Ali Çınar ve heyeti, önceki senelerde çeşitli sorunlar ile gündeme gelen Work and Travel (WAT) programında yaşanan sorunları sona erdirmek için destek sözü aldı.

Work and Travel Haberleri
Work and Travel Haberleri

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’ndan da sorumlu olan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile gerçekleştirilen görüşmede TADF Başkanı Çınar, Bozdağ’a Türkiye’den Amerika’ya giden Türk öğrencilerinin Work and Travel programında sorunlarının devam ettiğini dile getirerek, bu konuda destek istedi. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, TADF heyetine Türkiye’deki Work and Travel şirketlerini daha sıkı denetim konusunda yeni bir yasa tasarısı için araştırma ve çalışma yapacağı sözünü verdi.

ÖĞRENCİLERİMİZ WORK AND TRAVEL MAĞDURLARI OLMASIN

Amerika’nın Ankara Büyükelçisi Francis Riccardione de, TADF Başkanı Ali Çınar ve heyetini ofisinde kabul etti. Büyükelçi Riccardione, Amerikan toplumunun Türk-Amerikan ilişkilerine katkıda büyük rol oynadığını belirterek, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun çalışmalarını takip ettiklerini yapılan başarılı çalışmalardan dolayı TADF Heyetini tebrik etti. Başkan Çınar’da Amerika’daki Türk toplumu içinde yapılan son çalışmalar ve Ermeni konusundaki görüşlerini Büyükelçi Riccardione’ye aktardı. Work and Travel konusunda bu sene daha ciddi bir denetimin şart olduğunu söyleyen Çınar, öğrencilerimizin mağdur olmamasını istiyoruz dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *