Work and Travel’ın Bana Kattıkları

Work and travel ile Amerika’ya gitmek hep aklımdayaydı ama gidebileceğimi düşünmüyordum. Çünkü kişiliğim gereği genelde güzel hayaller kurarım ama iş ile ilgili hayalleri gerçekleştirmeye gelince pek çaba sarfetmem. Her nasılsa bir yaz günü, bir arkadaşımın work and travel programına katılarak Amerika’ya gitme kararıyla ben de bu yolculuğa atıldım. Arkadaşım sonradan vazgeçti o ayrı konu ama benim Amerika maceram bu şekilde başladı. Bütün bir yıl boyunca evrak işlerini hallettim. Yolculuğuma 7 Haziran’da başladım. 16 Eylül tarihi de de eve dönüşümdü.

Work and Travel’ın  Kattıkları

Work and Travel programı boyunca sevmeyi, sevilmeyi, özlemeyi, ayrılığı, sevinci, korkuyu ve daha bir sürü duyguyu daha derinlerde yaşadım. Çalıştığım yerde o kadar güzel arkadaşlıklar kurduk ki birbirimizi aile olarak seçtik. Şimdi bir çok farklı milletten oluşan bir ailem var. Birbirimize dünyayı gezmek için bir neden daha verdik. İçim çok rahat. Bunların hepsi olurken kişisel gelişimimi de açıkca görüyorum. Zorluklarla mücadele ediş şeklim değişti. İleriye dönük planlarımda değişiklikler yaptım. Artık sadece güzel hayeller kurmuyorum, gerçekleştirmek için çaba da sarfediyorum.

Kısacası benim için bu program, denemeye değdi. Umarım bu deneyime ortak olacak arkadaşlarım en az benim kadar memnun kalırlar.

Bir Work and Travel Katılımcısı

Siz de sitemizde yazılarınızın yayınlanmasını istiyorsanız bize gönderebilirsiniz. Sitemizdeki diğer öğrenci yorumlarını ilgili kategoriler ve etiketler altında okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *