Work and Travel İngilizcemi Nasıl Geliştirir

Summer Work and Travel the USA programı ile kendinize katacağınız en önemli şeylerin başında İngilizce konuşma dilini geliştirmek gelir. Peki Work and Travel ile ingilizceniz nasıl gelişir?

Şüphesiz “work and travel” programı grammar ve yazı dilini çok fazla geliştiren bir program değildir fakat Türkiye’de verilen İngilizce eğitiminin en önemli eksiği de zaten konuşma dilinden ziyade yazı diline önem verilmesidir. Türkiye’de aldığınız İngilizce eğitimi size KPDS, yazılı ve test sınavlarında başarı sağlasa da konuşma dili gerektiren bir sınavda ya da çeşitli kurumlara girebilmek için almanız gereken TOEFL ve IELTS skorlarında katkı yapmaz. Amerika’da bulunduğunuz ortalama 3-4 aylık süre boyunca İngilizcenizi geliştirmenin en etkili yolu mümkün olduğunca yabancı arkadaşlarınızla İngilizce düşünerek konuşmak, hafızanızı zorlayıp beyin jimnastiği yapmaktır. Zamanla söyleyeceğiniz bir cümleyi kafanızda kurmadan direk söyleyebilecek konuma gelmenin en güzel yolu bol bol pratik yapmak ve derdinizi anlatırken beyninizi zorlayarak konuşma kapasitenizi geliştirmektir.

Work and Travel ile ingilizce
Work and Travel ile ingilizce

Zaten siz çaba sarfetmeseniz de Amerika’da Banka Hesap Açma İşlemleri yaparken, Amerika’da Alış Veriş yaparken, yollarda , mağazalarda, restoranlarda, sokaklarda gördüğünüz ilanlar, levhalar, yazılar kelime hazinenizi geliştirecek ve size çok hız kazandıracaktır. Zamanla önceleri yaptığınzı hataları yapmadığınızı göreceksiniz, basit kelimelerden ziyade kompleks ve herkesin ilk anlamını bildiği kelimelerin 2. 3.  anlamlarıyla kullanmaya başlayacaksınız.

Altın anahtar ; sürekli kafanızda inglizce düşünüp derdinizi yanlış bile olsa kendinizi zorlayarak anlatmanızdır ve bilmediğniz keilmeleri google’a yazarak değil küçük bir İngilizce sözcüğü taşıyıp buna bakarak öğrenmenizdir. Aradığınız sözcüğü bulmaya çalışırken göreceğiniz bir başka kelime size extra bir dönüşüm sağlayacaktır. İlk duyduğunuzda geleneksel gelen bu yöntem sizin kelime hazinenizi geliştirecek en önemli anahtardır.

Work and Travel Eyalet Seçimi yaparken eğer ingilizce pratik yapmak ağırlıklı önceliğiniz ise daha küçük yerleşim birimlerini seçebilirsiniz. Her ne kadar ingilizce kursları ya da okullarınızda ingilizce eğitimi alsanız da yabancı dil öğrenmenin en gerekli aşamalarından biri de o dilin ana dil olarak konuşulduğu bir ülkede yaşayarak hayatın içinde pratik etmektir. Bu şansı Work and Travel programıyla bulmuş olacaksınız. Çalıştığınız yerde eğer ingilizce konuşma fırsatını çok bulamıyorsanız bunu dert etmeyin günün geri kalan saatlerinde mümkün olduğu kadar ingilizce konuşmaya çalışın. Yine çok fazla Türkçe kullanmayacağınız ortamlar ingilizce gelişiminize katkı sağlayacaktır.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google

One thought on “Work and Travel İngilizcemi Nasıl Geliştirir

  • 04 Ağustos 2012 tarihinde, saat 09:59
    Permalink

    eğlence parkaların çalışmanın ingilizeyi geliştirmediğini duydum.doğru mu?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *