Work and Travel Şartları Düzenlendi

Work and Travel şartları düzenlendi yeni değişiklikleri aşağıda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Department of State tarafından yapılan yeni düzenlemeler WAT öğrencileri daha fazla korumayı ve yaşanabilecek sorunları kaldırmayı amaçlamaktadır. Work and Travel mağduru olmamak için düzenlemeler ve kurallar kadar sizin yapmanız gereken araştırmalar da çok önemlidir. Work and Travel Alaska için de bu düzenlemeler geçerli olacaktır. Work and Travel 2014 ile ilgili update’leri takip ediniz. Work and Travel Başvuru Şartları konusunu okuyunuz.

Work and Travel İçin Yeni Değişiklikler

Work and Travel Şartları

Sevis : Work and Travel öğrencileri Amerika’ya vardıktan en fazla 3 gün sonra sevis status’lerini aktif hale getirmek zorundadır. Work and Travel Sevis update ya da Sevis Check-in diye de tabir edilen sevis işlemleri artık bir çok DS Sponsor şirketi tarafından her ay yapılması istenecektir. Bu uygulama ile WAT öğrencilerinin iş veya konaklama değişikliği yapıp yapmadığı veya aynı yerde sorunsuz olarak işine devam ettiğinden emin olmak amaclanmaktadır. Sevis Nedir Sevis Kaydı Nasıl Yapılır konusunu okumanızı tavsiye ederiz.

 

Job Offer : Work and Travel öğrencilerinin Amerika’da iken eğer iş değişikliği yaparsa yeni işverenin dolduracağı job offer’ı (iş sözleşmesi – job agreement) DS sponsoruna göndermesi gerekmektedir. DS Sponsor şirket işverini arayıp öğrencinin orada çalışacağının onayı almalıdır.

Work and Travel için İŞ ve FİYAT teklifi alabilirsiniz. Lütfen Work and Travel 2014 Başvuru sayfasında formu doldurun, isteklerinize göre gelecek olan iş ve fiyat teklifini de değerlendirin.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *