Work and Travel’cılar! Önce Para Biriktirin

Merhabalar arkadaşlar ben Cenk Tuncay. Lise yıllarımdan beri düşlediğim WORK AND TRAVEL macerasını erteleye erteleye bu yaz çok şükür gerçekleştirdim. Ben NEW YORK eyaletının LIBERTY diye bir yerinde çalıştım. 2 iş yaptım saat 8’den 15’e kadar hotelde 16’dan 23’e kadar MC DONALDS’ta çalıştım . Uyandığımda bugün akşam olur mu diyordum ama şimdi çağırsalar yarın yola çıkar gider çalışırım; çok arıyorum o günlerimi nasip olursa seneye tekrar gideceğim…

Work and Travel'cılar! Önce Para Biriktirin
Work and Travel’cılar! Önce Para Biriktirin

Biz TRAVEL’ımızı haftanın off günlerinde evde geçirmektense 65 dolara günlük araba kiralayıp New York City olsun New Jersey olsun civar yerleri gezerek geçirdik. Benzin cidden sudan ucuz 4 lt’si 4 dolardı .

Gezdiğiniz yerlerde FİLMlerde gördugunuz yerleri gördükçe daha da iştahlancaksınız.

1. sınıfta gitmeyi düşünüyordum ama 3 . sınıfta nasip oldu; o 2 senelik zaman içerisinde ara ara netten yaptığım araştırmalar sonucu Work and Travel ile ilgili çogu şeyi yaşamış kadar olmuştum sadece Amerika’ya gitmişliğim kalmıştı .

İşin özü arkadaşlar kendinizi orda bi çok şeye hazırlayın gerek iyi anlamda gerek kötü ben sıkıntısız problemsiz bi yaz geçirdim konaklamam olsun 2 işimde de olsun  ama sokakta kalan da, 1 ay işsiz olan da, çok zor şartlarda çalısan da duydum; paşa gibi çok keyifli eğlenceli kirasız free yemek imkanları olan da… Oraya çalışmaya gidiyorsunuz 5 yıldızlı tatil köyüne değil. Diyeceğim o ki, iş zamanı çalışın çalışın çalışın paranızı biriktirin sabredin. TRAVEL’da kral sizsiniz cebinizde paranız her türlü imkanınız elinizde; kafa nereye siz oraya. Ben cuma namazlarıma da teravihlerime de bayram namazıma da gittim isteyene her türlü imkan mevcut Amerika’da her şey sizin elinizde

WORK AND TRAVEL TAVSİYELERİM; gitmeden önce çalışacağınız yeri ve ulaşımınızı çok iyi öğrenin, thy’den bilet alın 46 kg bagaj hakkı diğerleri 23 . ekstra 1 valize 150 dolar ödedi arkadaşım, işten kaçmayın iyi para kazanın TRAVEL’da alışverişte anlayacaksınız demek istediğimi. TÜRKlerle çok yakın olmayın diliniz gelişsın. Çok eşya götürmeyin orda kendinizi tutamayacaksınız kızlar özellikle.

Sorusu olanlar çekinmeden irtibata geçebilir

Cenk Tuncay

One thought on “Work and Travel’cılar! Önce Para Biriktirin

 • 09 Mart 2015 tarihinde, saat 11:40
  Permalink

  Merhabalar,
  2015 yazı için ben de work and travel düşünüyorum ama herkes şirket seçiminin çok önemli olduğunu belirtiyor. Siz memnun kaldığınıza göre gittiğiniz şirket bilgisini benimle paylaşmanız mümkün mü?
  Teşekkürler.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *