Tag Archives: Amerikada Gezilecek Yerler

Seattle

Seattle Work and Travel

Bütün dünyayı Franchise zincirleriyle saran ve dünya insanlarının favori kahvelerini yapan Starbucks Coffee’nin doğduğu yer olan Seattle şehri en kuzeybatı uçta yer alır. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin de gözdesidir. Batı Washington eyaletine bağlı olan Seattle şehri Kanada sınırında yer alır ve Portland eyaletine de 2-3 saatlik bir mesafede bulunur. Havaalanının ismi Seattle Tacoma Airport’tur. Tacoma Airport’tan birçok destinasyona uçabilirsiniz.

Virginia

Amerika’ya giden Work and Travel öğrencilerinin oldukça yoğun olarak tercih ettikleri eyaletlerden bir diğeri de Virginia’dır. Hatta öğrencilerin bütün Amerika eyaletleri içinde en çok Virginia’ya gittiğini söylesek yanılmayz heralde.

virginia

virginia

Mothers of Presidents ünvanıyla bilinen Virginia CIA’ın burada bulunması ve en çok Amerikan başkanını çıkarmasıyla ünlüdür. Ayrıca Pentagon da Amerika’nın Atlas Okyanusu sahilinde bulunan Virginia’dadır.
Gerek yaşam maliyetlerinin ucuzluğu gerekse bir sahil eyaleti yapısında olması Virginia’ya he yıl binlerce yerli ve yabancı turisti çekmektedir. WAT öğrencileri de kuzey eyaletleri arasında en çok Virginia’yı, özelleştirirsek de Virginia Beach’i tercih ediyor diyebiliriz.

New York Genel Bilgiler

New York

New York , Amerika’ya gidenlerin en çok ziyaret ettiği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin hen en popüler hem de nüfus yoğunluğu bakımından en büyük şehridir. New York City dünyanın en önemli ticaret ve finans merkezlerinden biridir. Work and Travel New York gezisi olmadan tamamlanmış sayılmaz.

New York

New York

New York Hostelleri ve Ucuz Konaklama konusunu mutlaka okuyun.

NY 5 bölgeye ayrılır. Bunlar :

Manhattan, Brooklyn, Quenns, Bronx ve Staten Island’dır.
Amerika denince akla gelen ilk eyalet New York, ilk şehir de New York City’dir heralde.

Çoğu Work and Travel öğrencisinin için de Amerika içi uçusların  bir geçiş durağı olan New York City de 3 Havaalanı mecvuttur.

Bunlar ;

1)John F. Kennedy International Airport (JFK)

2)Newark International Airport (EWR)

3)LaGuardia Airport (LGA)