Tag Archives: Cankurtaranlık işleri

RSV Pools Lifeguard İşleri – WAT Job Fair

RSV Pools Lifeguard işleri için Work and Travel Job Fair organizasyonu ile Türkiye’ye geliyor. Work and Travel 2012 programında Amerika’da lifeguard olarak çalışmak isteyen öğrenciler ön kayıtlarını yaptırıp WAT iş fuarına katılabilir. RSV Pools, Washington DC merkeze metro ile 30 dakika uzaklıktadır; New York’a ise 4 saat uzaklıktadır.

Lifeguard Cankurtaranlık İşleri konusunu okuyabilirsiniz

İş Fuarı 19 Ocak 2012 tarihinde gerçekleşecektir. Work and Travel 2012 İş ve Fiyat Teklifi almak için ilgili sayfayı tıklayın.

RSV Pools Lifeguard WAT İşlerinin Detayı

Saatlik Ücret : 8 Dolar (Deneyimi olan katılımcılar için 9 USD )
Haftalık ortalama çalışma süresi : 40 – 48 saat
Overtime (Fazla Mesai ücreti) : Haftada 40 saatten sonra saat ücreti 12 dolar olacaktır.
İş başlangıç Tarihi : 1 Haziran 2012 – 15 Haziran 2012
İş Bitiş Tarihi : 6 Eylül 12
Konaklama : İşveren tarafından ayarlanıyor
Konaklama Ücreti : Aylık 350 dolar
Konaklama Depozitosu : Yok

 

Germantown ve Gaithersburg şehirlerinde aile sitelerinde cankurtaranlık yapabilirsiniz.

Konaklama işveren tarafından ayarlanıyor. Bir odayı 2 kişi paylaşıyor ve 2 odalı evlerde 4 kişi; 3 odalı evlerde ise 6 kişi kalıyor. Evlerde mobilya ve mutfak eşyaları bulunmaktadır.

Havaalanından işveren sizi aldırtıp eve yerleşmenizi sağlar. Alacağınız ilk yardım eğitiminden sonra da lifeguard pozisyonunda işe başlarsınız.

Bütün WAT öğrencileri geldikten sonra çalışanların tanışması için Washington DC’de “Bowling Night” ve “Club Night” etkinlikleri düzenlenir.

RSV Pool yetkilileri Türkiye’den katılacak Work and Travel öğrencileri için gelip burada mülakat yapacaktır. Mülakatta ingilizce yeterlilik ve işe yatkınlık ölçülecektir. Mülakatın ardından yüzme testi yapılacaktır.

Lifeguard olmak için gerekli şartlar

Amerika’da lifeguard olmak için geçmeniz gereken yüzme testinde 250 metre mesafe yüzmeniz ve 2,5 metre derinlikteki bir cismi dalıp çıkarmanız gerekmektedir.

Başvuru, bilgi ve teklif istemek için resmi tıklayınız.

RSV Pools Lifeguard

Lifeguard RSV Pools

Lifeguard Cankurtaranlık İşleri

Lifeguard (canturanlık) işleri Work and Travel 2017 iş seçenekleri içinde en popüler olanların başında gelir belki de. Lifeguard olmak çok da yorucu değildir,  şemsiyenin altında yüksek bir sandelyede oturarur havuzu izlersiniz, her şeyin yolunda olduğunu takip eder ve gerektiğinde elindeki kırmızı rescue tube ile müdahale edersiniz. Zaten genelde müdahale edilecek olaylar da pek olmaz, ama  çocuklara çok dikkat etmek gerekmektedir.

Lifeguard Olmak için Gerekli Şartlar

Lifeguard Cankurtaranlık İşleri

Lifeguard WAT İşleri

Lifeguard (cankurtaran) olabilmek için American Red Cross’dan lifeguard sertifikası almak gerekiyor, bu sertifikayı almak için 150 metre zorlanmadan yüzebilmeli, ve yaklaşık 3 kilo ağırlığındaki tuğlayı minimum 2 metre derinlikten dalarak tek hamlede çıkarabilmelidir. Tüm bu aşamaları geçtikten sonra önce havuzda oluşabilecek tehlikeli durumlar ile ilgili videolu bir eğitim alır ve bununla ilgili bir sınava tabi tutulur. Bunu geçtiğinde CPR testi uygulanır, CPR test kalp masajı, suni teneffüs ve temel ilk yardım bilgilerini kapsar.

Work and Travel 2017 programında Lifeguard olacakların görevleri arasında sabah havuz açılışında yaprakları temizlemek, unutulan oyunları toplamak, tıkanan kanalları açmak, havuz klorin ve asit dengesini ayarlamak ve şemsiyeleri açmak da vardır.

Lifeguard veya diğer Work and Travel işleri için fiyat teklifi almak için Work and Travel iş ve fiyat teklifi formunu doldurunuz.