Tag Archives: New York

En Ucuz New York Turu

Time Square New York

Facebook Work and Travel grubumuzun üyelerinden Melih Tokgözoğlu’nun New York için yazdığı yazıyı TRWAT.com okuyucuları için de yayınlıyoruz. Siz de Work and Travel yazılarınızı gönderirseniz yayınlayabiliriz.

İşte Melih’in Work and Travel katılımcıları için yazdığı New York yazısı:

Size bir nebze yardımcı olabilmek için 2-3 günlük ucuz, verimli ve güzel bir New York yazısı hazırladım. Her şeyi kendi keyfime göre planladım ve sadece yaşadığım deneyimleri size anlatmak istedim.

Burası New York Burada Yok Yok

New York City’ye ilk kez geldiğim günü hatırlıyorum. 21 yaşında bir Work and Travel öğrencisiydim. O gün, şu günleri hayal bile edemezdim sahiden. Upuzun binaların arasından yürüyüp Times Meydanı’na varmıştık kızlarla. İçimdeki Kara Kartal “Bu ne yaa” demişti “Beşiktaş Meydan buraya bin basar.” 🙂 Şehri baştan aşağı gezmiştik yürüyerek. Yorulduğumuzu bile hatırlamıyorum. New York City’ye yerleşeli 2 sene olacak 1 ay sonra. Hala Times’tan Canal Street’e, Brooklyn Köprüsü’ne saatlerce yürürüm

New York Work and Travel Turu

New York Work and Travel Turu

Ben Work and Travel programına katılmaya tam üç yıl önceden karar vermiştim ama her yıl bir takım aksiliklerin çıkması yüzünden hep ertelendi. Neyse ki 2012 yılında bu programa katılabildim. Açıkçası hayatımın en komik anıları Work and Travel programına katılmamla başladı diyebilirim. Çalışma sürem bittikten sonra Türkiye’ ye dönmeden önce work and travel turlarını araştırdım ve en ilginç anılarımdan birisi de katılmak istediğim bir New York gezi sehayat turuyla alakalı oldu.

New York Hostelleri ve Ucuz Konaklama

New York Central Park

New York her ne kadar pahalı bir şehir olsa da New York hostelleri ucuz konaklama uygun şeçenekler sunar. Aşağıda bazı uygun konaklama yapabileceğiz hostelleri bulabilirsiniz. Work and Travel New York özellikle de Manhattan gezilmeden tamamlanmaz.. New York’ta geçireceğiniz bir kaç gün için ucuz ve uygun hostellerden birini seçebilirsiniz. Hosteller pansiyon tarzı odayı 2-4-6-8 -10 veya 12 kişi ile paylaşabileceğiniz ucuz konaklama seçeneğidir. Uçak Biletleri ve hostel rezervasyonlarınızı erken ayarlayın, hostellerle iletişim ve onay için telefon ve e-mail kullanabilirsiniz.

New York Ucuz Hosteller ve Konaklama

New York Manhattan Hostels

New York’taki hosteller daha çok Manhattan yarımadasında 20 ila 125. street arasında yoğunlaşmıştır. Manhattan’ın merkezi için 25. sokak ve 45.sokak dersek, hostel tercihlerinizi bu bölgelere yakın bir yerden yapmanız daha uygun olabilir.

New York’taki Hosteller için mutlaka önceden rezervasyon yapın, özellikle de Eylül ayında yer bulmanız çok zor olacağı için tercih etmeyeceğiniz bir hostele yerleşmek zorunda kalabilirsiniz. Manhattan Inn ve Chelsea International Hostellerini tavsiye ederiz , çünkü fiyat olarak uygun, şehir merkezinde, ulaşım rahat ve konaklama açısından da düzgün bir seçenek.

Hostel ararken dikkat etmeniz gerek kriterler :
1- Şehir Merkezine yakınlığı
2- Ulaşım Kolaylığı : Hostel seçerken ulaşımın kolay ve güvenli olmasına dikkat edin. Subway metro duraklarına yakın olması, çok yürümek zorunda kalmamanız açısından rahatlık sağlar. Porth Authority yani otogara yakın olması da özellikle otobüsle Manhattan’a geliyorsanız sizin için kolaylık sağlar.
3- Hostel Fiyatının Ucuz Olması : New York çok pahalı bir şehir olduğu için hostel rezervasyonlarını mutlaka en az 3 hafta önce yapın. Hostel fiyatları da karar vermenizi etkileyebilir.
4- Konaklama Şartları ve Hostel Kalitesi : Kalacağınız hosteldeki odaların kaç kişilik olduğuna ve hostellerin diğer kalite standartlarına bakın.
Harlem tarafında 100. sokaklarda şehir merkezine uzak bir hostelde 25 dolara kalmak yerine, bence şehir merkezinde 30 dolara kalmak daha uygun ama unutmayın ki çok önceden rezervasyon yapmazsanız yer bulamayabilirsiniz. Özellikle de Cumartesi günleri.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google

New York Hostelleri Haritası :


New York Hosteller Haritası Daha Büyük Görüntüle

New York Genel Bilgiler

New York

New York , Amerika’ya gidenlerin en çok ziyaret ettiği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin hen en popüler hem de nüfus yoğunluğu bakımından en büyük şehridir. New York City dünyanın en önemli ticaret ve finans merkezlerinden biridir. Work and Travel New York gezisi olmadan tamamlanmış sayılmaz.

New York

New York

New York Hostelleri ve Ucuz Konaklama konusunu mutlaka okuyun.

NY 5 bölgeye ayrılır. Bunlar :

Manhattan, Brooklyn, Quenns, Bronx ve Staten Island’dır.
Amerika denince akla gelen ilk eyalet New York, ilk şehir de New York City’dir heralde.

Çoğu Work and Travel öğrencisinin için de Amerika içi uçusların  bir geçiş durağı olan New York City de 3 Havaalanı mecvuttur.

Bunlar ;

1)John F. Kennedy International Airport (JFK)

2)Newark International Airport (EWR)

3)LaGuardia Airport (LGA)