Tag Archives: New York’ta gezilecek yerler

Amerikada Gezilecek Yerler (Doğu)

Bir önceki konuda Amerikada Gezilecek Yerler ile ilgili Amerikada Gezilecek Yerler (Batı) başlıklı yazımızı okuduysanız şimdi de ABD’nin doğru bölgesi ile ilgili yazımıza geçebiliriz. Doğu Amerika özellikle work and travel katılımcıları açısından daha fazla tercih edilen bölümdür. Doğu Amerika’nın belli başlı şehirleri ve eyaletleri New York, Boston, Virginia, Philadelphia, Baltimore, Washington D.C.,New Jersey, Columbia, Charlotte, Rihmond, Petersburg, Atlanta, Maryland, Miami, Florida’dır.

Amerikada Gezilecek Yerler Doğu

Amerikada Gezilecek Yerler Doğu

Amerika eyaletlerine bakarsak doğu eyaletlerinin batı eyaletlerine oranla yaşam masrafları yönünden daha ucuz olduğunu görebiliriz. Bu yüzden gerek work & travel katılımcıları gerekse yabancı turistler doğu eyaletlerini batı eyaletlerine nazaran daha fazla tercih ederler. Doğu eyaletleri Atlantik Okyanusun hemen bittiği yeden başlaması sebebiyle de uçak biletleri açısından da batıya göre daha uygundur. Doğuda belki de ik görmeniz gereken yer New York City’dir.

New York

Dünyanın en önemli turizm ve ticaret merkezi olan New York City’yi görmeden Amerika’yı görmüş olmazsınız. New York’te görmeniz gereken en ünlü yerler: