Tag Archives: Tax Back

Tax Back Kesilmemesi Gereken Vergiler

Work and Travel öğrencileri Sosyal Güvenlik Vergisi, Sağlık Vergisi, Federal İşsizlik Vergisi kesintilerinden muaf tutulmaktadır. Eğer pay check veya pay roll’larınızda bu vergilerin kesildiğini görürseniz işvereninize bu vergilerin kesilmemesi gerektiğini hatırlatın, sorun çözüzlmezse Work and Travel Şirketleri veya DS sponsorları ile iletişime geçin. FICA veya FUTA kesintilerinin olmaması lazım.

Aşağıdaki başvuru formunu doldurarak en az kesinti ve en hızlı şekilde vergi iadeleriniz için teklif alabilirsiniz : Tax Back Başvuru

 

Tax Back

Tax Back

 

Tax Back Kesilen Vergiler

 

Amerika’da Kesilen Vergiler

Tax Back Kesilen Vergiler aşağıda biraz daha detaylı anlatılmıştır. Eyaletlere farklılıklar olabileceğini unutmayınız.
1- Income Tax (Gelir Vergisi) : Amerika’da çalışan herkesten kişisel gelir vergisi kesilir ve The Internal Revenue Service (IRS) tarafından toplanır. Gelirine göre belirlenen vergi kesintileri işverenden alacağınız pay check ‘lerden kesilir. Amerika’da çalışan herkes gelir vergisini ödemek zorundadır , eğer pay check’lerinizden income tax kesintisi görünmüyorsa ise işvereniz ile görüşün.

2- Federal Income Tax (Federal Gelir Vergisi) : Amerika’da geliri olan herkes federal devlete federal gelir vergisi ödemek zorundadır. Yine pay check’lerinizden kesilir.

3- State and City Tax (Eyalet ve Şehir Vergisi) : Amerika Eyaletleri arası vergi kanunları da değişiklik gösterebilir. Bulunduğunuz eyalete göre ek gelir vergisi de kesilebilir. Çalışacağınız eyalet ve şehir için vergi kesintilerini öğrenin. Work and Travel Alaska katılımcılarından state vergi kesilmemektedir.

Aşağıdaki Tax Back Başvuru formunu doldurarak en az kesinti ve en hızlı şekilde vergi iadeleriniz için teklif alabilirsiniz

 

Tax Back Vergi İade

Tax Back Vergi İade

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google

Tax Back Başvuru

Tax Back başvuru ve teklif istek formunu doldurup ne kadar vergi iadesi alacağınızı öğrenebilirsiniz. Vergi iadelerinizi en az kesinti ile ve en hızlı şekilde alın. Work and Travel ile Amerika’da çalışıp kazandığınız paranın bir kısmı vergi olarak sizden kesildi, bu kesintinin çok büyük kısmını geri alabiliyorsunuz. WAT Taxback başvuruları başladı, hemen başvurabilirsiniz.

Tax Back 2011-2012-2013 Teklif Formu

 

Tax Back

Tax Back

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google

Tax Back USA

Work and Travel ile Amerika’da sizden kesilen vergi iadelerini tax back veya tax refund denilen başvuru ile geri alabiliyorsunuz. WAT Tax Back başvuruları başladı hemen yapabilirsiniz. Amerika’da da Alaska’da da çalışıp gelir kazanan herkes gelir vergisi ödemek zorundadır.

Tax Back

Tax Back

Work and Travel programı ve Amerika’da Staj (internship) kapsamında çalışan WAT öğrecileri de bazı vergileri öder ve bazı vergilerden de muafdır. Vergi muafiyeti ve WAT öğrencilerinden kesilmemesi gereken vergiler ilgili konuda açıklanmıştır. Work and Travel şirketleri ve tax back şirketleri vergi iadenizi almak için başvurabileceğiniz yerlerdir.

Tax Back Başvuru ve Tax Back vergi iade hesaplaması sayfasındaki formu doldurup ne kadar vergi iade alacağınıza dair teklif ve bilgi alabilirsiniz.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google