Tag Archives: WAT ingilizce Geliştirir Mi

Bavulunu Hazırla ve Yola Çık

Bavulunu Hazırla ve Yola Çık

Hayatımda verdiğim en ani ve en mantıklı karar Work and Travel programına katılmak oldu. Arkadaşımın evinde kalmama izin vermeyen babamı gülerken yakaladığımda dedim Amerika’ya gideyim mi, git dedi. Tamam diyip evden çıkıp gidip kaydoldum. Tek başımaydım, hiçbir şey düşünmemiştim. Sadece Amerika’ya gitmek vardı aklımda. Bavulumu hazırladım ve yola çıktım.

Siz de Amerika Maceranızı Paylaşın

Amerika Maceraları

Work and Travel her üniversitelinin deneyimlemesi gereken bir program bence. Bu deneyime mezun olduktan sonra, zor karar vererek sahip oldum. “Work and Travel yapsam mı, yapmasam mı?” diye soranlar zaman kaybetmemeli. Tanıyacağınız onca kültür, göreceğiniz onca yer varken beklemek hata yapmaktır. Her yaz bunu yapmadığım için pişman bile hissediyorum. Peki her şey güllük gülistanlık mı olacak? Hayır. Yorulacaksınız, belki çok çalışacaksınız. Belki buralar bana göre değil, memleketimi isterim diyeceksiniz.

Amerika’da 3 Ayda Ne Kadar İngilizce Gelişir

Amerika'da 3 Ayda Ne Kadar İngilizce Gelişir

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle hepinizin işini bulup Work and Travel vizesini aldığını umarak bu yazıda size önemli bir konuya değinmek istiyorum. İster work and travel programıyla isterse bir yurtdışı eğitim programıyla gidin, oraya gittiğinizde çoğunuzun yaşayacağı sıkıntılardan birisi de İNGİLİZCE. (dil durumu yeterli olmayan arkadaşlar için). İlk gittiğinizde daha rahat adapte olabilmeniz için gitmeden önce konuşma olarak sık kullanılan

Work and Travel İngilizcemi Nasıl Geliştirir

Summer Work and Travel the USA programı ile kendinize katacağınız en önemli şeylerin başında İngilizce konuşma dilini geliştirmek gelir. Peki Work and Travel ile ingilizceniz nasıl gelişir?

Şüphesiz “work and travel” programı grammar ve yazı dilini çok fazla geliştiren bir program değildir fakat Türkiye’de verilen İngilizce eğitiminin en önemli eksiği de zaten konuşma dilinden ziyade yazı diline önem verilmesidir. Türkiye’de aldığınız İngilizce eğitimi size KPDS, yazılı ve test sınavlarında başarı sağlasa da konuşma dili gerektiren bir sınavda ya da çeşitli kurumlara girebilmek için almanız gereken TOEFL ve IELTS skorlarında katkı yapmaz. Amerika’da bulunduğunuz ortalama 3-4 aylık süre boyunca İngilizcenizi geliştirmenin en etkili yolu mümkün olduğunca yabancı arkadaşlarınızla İngilizce düşünerek konuşmak, hafızanızı zorlayıp beyin jimnastiği yapmaktır. Zamanla söyleyeceğiniz bir cümleyi kafanızda kurmadan direk söyleyebilecek konuma gelmenin en güzel yolu bol bol pratik yapmak ve derdinizi anlatırken beyninizi zorlayarak konuşma kapasitenizi geliştirmektir.

Work and Travel ile ingilizce

Work and Travel ile ingilizce

Zaten siz çaba sarfetmeseniz de Amerika’da Banka Hesap Açma İşlemleri yaparken, Amerika’da Alış Veriş yaparken, yollarda , mağazalarda, restoranlarda, sokaklarda gördüğünüz ilanlar, levhalar, yazılar kelime hazinenizi geliştirecek ve size çok hız kazandıracaktır. Zamanla önceleri yaptığınzı hataları yapmadığınızı göreceksiniz, basit kelimelerden ziyade kompleks ve herkesin ilk anlamını bildiği kelimelerin 2. 3.  anlamlarıyla kullanmaya başlayacaksınız.

Altın anahtar ; sürekli kafanızda inglizce düşünüp derdinizi yanlış bile olsa kendinizi zorlayarak anlatmanızdır ve bilmediğniz keilmeleri google’a yazarak değil küçük bir İngilizce sözcüğü taşıyıp buna bakarak öğrenmenizdir. Aradığınız sözcüğü bulmaya çalışırken göreceğiniz bir başka kelime size extra bir dönüşüm sağlayacaktır. İlk duyduğunuzda geleneksel gelen bu yöntem sizin kelime hazinenizi geliştirecek en önemli anahtardır.

Work and Travel Eyalet Seçimi yaparken eğer ingilizce pratik yapmak ağırlıklı önceliğiniz ise daha küçük yerleşim birimlerini seçebilirsiniz. Her ne kadar ingilizce kursları ya da okullarınızda ingilizce eğitimi alsanız da yabancı dil öğrenmenin en gerekli aşamalarından biri de o dilin ana dil olarak konuşulduğu bir ülkede yaşayarak hayatın içinde pratik etmektir. Bu şansı Work and Travel programıyla bulmuş olacaksınız. Çalıştığınız yerde eğer ingilizce konuşma fırsatını çok bulamıyorsanız bunu dert etmeyin günün geri kalan saatlerinde mümkün olduğu kadar ingilizce konuşmaya çalışın. Yine çok fazla Türkçe kullanmayacağınız ortamlar ingilizce gelişiminize katkı sağlayacaktır.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google