Tag Archives: Work and Travel Şartları

Work and Travel Başvuru Şartları

Work and Travel Başvuru Şartları

Work and Travel Amerika programına katılmak için gerekli başvuru şartları, kimler Work and Travel 2017 programına katılabilir ?

* 18 – 26 yaşları arasında olmak
* Orta derecede ingilizce seviyesinin olması
* Lisans öğrencisi olmak veya yüksek lisans (1.sınıf) öğrencisi olmak.
* 4 üzerinden en az 2 ağırlıklı genel not ortalamasına

Work and Travel Şartları Değişiyor

Türkiye’den her yıl binlerce öğrenci Work and Travel programı ile  J1 vizesi alarak Amerika’ya gidiyor. Öğrencilerin Amerika çalışmasını sağlayan “WAT” programı yaşanan sorunlar ve ekonomik krizin de etkisiyle alınan önlemler doğrultusunda değişmeye devam ediyor. Özellikle geçen seneki Work and Travel haberleri ve Hershey fabrikasındaki protostoların en önemli etken olduğu düşünülüyor.

Work and Travel Şartları Değişiyor

Work and Travel Şartları Değişiyor

Department of State tarafından alınan bazı önlemlere ek olarak ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da WAT programının tamamının gözden geçirilmesi ve büyük bir değişikliğe gidilmesi için çalışma başlattı.

Work and Travel Alaska programına katılacak öğrencilerin de bu gelişmeleri takip ettiğini ve Alaska balık fabrikası işlerinde çalışmak isteyen öğrencilerin Alaska konusunda bir değişiklik yapılmamasını umduğunu biliyoruz.

Work and Travel Şartları Düzenlendi

Work and Travel 2014 katılımcıları için olayları yakından takip ediyoruz ve bütün gelişmeleri gerek web sitemizde gerekse Facebook sayfamızda yayınlamaya devam edeceğiz.

Work and Travel Şartları Düzenlendi

Work and Travel şartları düzenlendi yeni değişiklikleri aşağıda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Department of State tarafından yapılan yeni düzenlemeler WAT öğrencileri daha fazla korumayı ve yaşanabilecek sorunları kaldırmayı amaçlamaktadır. Work and Travel mağduru olmamak için düzenlemeler ve kurallar kadar sizin yapmanız gereken araştırmalar da çok önemlidir. Work and Travel Alaska için de bu düzenlemeler geçerli olacaktır. Work and Travel 2014 ile ilgili update’leri takip ediniz. Work and Travel Başvuru Şartları konusunu okuyunuz.

Work and Travel İçin Yeni Değişiklikler

Work and Travel Şartları

Sevis : Work and Travel öğrencileri Amerika’ya vardıktan en fazla 3 gün sonra sevis status’lerini aktif hale getirmek zorundadır. Work and Travel Sevis update ya da Sevis Check-in diye de tabir edilen sevis işlemleri artık bir çok DS Sponsor şirketi tarafından her ay yapılması istenecektir. Bu uygulama ile WAT öğrencilerinin iş veya konaklama değişikliği yapıp yapmadığı veya aynı yerde sorunsuz olarak işine devam ettiğinden emin olmak amaclanmaktadır. Sevis Nedir Sevis Kaydı Nasıl Yapılır konusunu okumanızı tavsiye ederiz.

 

Job Offer : Work and Travel öğrencilerinin Amerika’da iken eğer iş değişikliği yaparsa yeni işverenin dolduracağı job offer’ı (iş sözleşmesi – job agreement) DS sponsoruna göndermesi gerekmektedir. DS Sponsor şirket işverini arayıp öğrencinin orada çalışacağının onayı almalıdır.

Work and Travel için İŞ ve FİYAT teklifi alabilirsiniz. Lütfen Work and Travel 2014 Başvuru sayfasında formu doldurun, isteklerinize göre gelecek olan iş ve fiyat teklifini de değerlendirin.

_
Bu yazıyı Tavsiye Edebilir ya da Facebook’ta Paylaşabilirsiniz.

Facebook’ta Paylaş          Add to Google

2 Yıllık MYO Öğrencileri

2 yıllık MYO öğrencileri Work and Travel için aslında başvuru yapabilir fakat vize alabilir mi? 2 yıllık MYO öğrencilerinin mutlaka okuması gereken uyarılarımız aşağıdadır.

Work and Travel için 2 yıllık eğitim gören mütercim tercümanlık, turizm otelcilik ve dış ticaret bölümlerinde okuyan öğrenciler başvurularını yapabiliyor ve vize alabiliyordu. Aslında 2 yıllık meslek yüksek okulu öğrencileri WAT için başvuru yapamaz diye bir kural yoktu zaten ancak Work and Travel vize alma ihtimalleri çok düşük olduğu için Work and Travel şirketleri başvurularını kabul etmezdi. 2 yıllık MYO öğrencileri Work and Travel vizesi için başvuru yapabilir ve vize de alabilir.

Çeşitli sebeplerden dolayı work and travel vizesi alması çok zor bir öğrenciyi teşvik edip vize başvuru yapmasını sağlamak sadece o öğrenciye ciddi bir miktar para harcatır. Buna çok dikkat edin ! Work and Travel Başvuru Şartları konusunu okuyabilirsiniz.

Work and Travel için konsolosluk 2 yıllık MYO öğrencilerini biraz daha teşvik etmek istiyor olabilir ama emin olun ingilizce seviyesi ve not ortalaması bakımından 4 yıllık öğrencilere nazaran daha fazla dikkat edileceksiniz. Eğer iyi bir ingilizceniz yoksa ve notunuz 2’nin üstünde değilse başvuru yapmamanızı öneriyoruz.