Tag Archives: Work and Travel Ücretleri

Work and Travel Maliyeti ve Masrafları

Work and Travel maliyeti ve masrafları aşağıda tek tek kısa açıklamalarla verilmiştir. Work and Travel fiyatları 2017 için belirlenmiştir. Work and Travel ücretleri toplam harcamalarınız: Work and Travel 2017 kaça mal olur?

Work and Travel Amerika programının maliyetleri uçak bileti fiyatları haricinde aynıdır.

Work and Travel Toplam Maliyet ve Masraflar

Work and Travel Maliyetleri ve Masrafları

1- Work and Travel Ücreti : Work and Travel şirketleri tarafından work and travel fiyatları 2017 için  full program yaklaşık 4500-5500 TL , Self Program içinse yaklaşık 1700-3000 TL arasında belirlenmiş. WAT Program ücretlerinin neden farklı olduğunu Work and Travel Şirket Seçimi konusunda okuyabilirsiniz.

2- Sevis : Work and Travel programı için Sevis ücreti  35 dolar’dır. Sevis Nedir Sevis Kaydı Nasıl Yapılır konusunu okuyabilirsiniz.

3- Vize Randevu Ücreti : Amerikan konsolosluğunda Work and Travel vizesi görüşmesi için alınan vize randevu ücreti kaldırılmıştır.

4- Vize Görüşme Ücreti : Work and Travel vize görüşmesine girmek için ilgili bankaya 160 $ yatırıp dekontunu almanız gerekiyor. Bu dekont olmadan görüşmeye giremezsiniz.

5- Pasaport Defter Ücreti : Work and Travel Vizesi için gerekli olan pasaport lacivert pasaporttur. Lacivert Pasaport defter bedeli 54Tl’dir. Çipli Pasaport ücretleri,  Harçsız Pasaport, Çipli Pasaport Harç Ücretleri, Çipli Pasaport konularını okuyabilirsiniz.

6- Pasaport Harç Ücreti : Work and Travel yani J1 vizesi için pasaportunuzun en az 1 yıl geçerli olmalıdır. 1 yıllık pasaport harç bedeli olarak 102,3 Tl ödersiniz. Pasaport Ücretleri için ilgili konuları okuyunuz.

7- Uçak Biletleri : Uçak biletlerinin fiyatları bileti aldığınız tarihe, uçuş tarihine ve uçacağınız şehire göre anlık değişebildiği için net bir ücret söylemek çok zor ama genel olarak  Amerika gidiş gelis 450-800 euro arasında olur. Alaska uçak biletleri ise biraz daha pahalıdır ve yaklaşık olarak 650-1100 euro arasında olur. Ucuz Uçak Biletleri konusundaki formu doldurup seyahat acentalarında fiyat teklifi alabilirsiniz.

Work and Travel TRWAT

8- Harçlık : Work and Travel ile Amerika’ya veya Alaska’ya gidenler mutlaka yanlarına bir miktar harçlık da almalılar. İşverenler genelde ödemeleri 2 haftada  1yapar ve bu ayın 5 ile 20 ‘sinde olur. Eğer çalışmaya ayın 1 ‘inde başladıysanız ilk pay check ‘i ayın 20′sinde alacaksınız , dolayısıyla size en az 20 gün yetecek kadar para gerekecek. Konaklama ve yemek masraflarınızı gideceğiniz yerşn şartlarına göre değerlendirip yanınıza 300-750 $ almaya çalışın.

Gördüğünüz gibi yapacağınız harcamalar , ücretler ve maliyetler dolar , TL ve Euro cinsinden olduğu için ve de değişebildiği için net bir rakam belirlemek zor. Ama kendinize göre Work and Travel Programının size ne kadara malolacağını hesaplayabilirsiniz.

Şirket seçerken tek kriteriniz fiyat olmasın .

Work and Travel Fiyatları 2017

WORK AND TRAVEL fiyatları 2017 için de  önceki sene civarında.  Work and Travel 2017 program kaydı 4500 – 5500 TL aralığında değişiyor. Work and Travel Şirketleri WAT 2017 fiyatlarını web sitelerinde ilan  ediyorlar ama bazı şirketler web sitelerinde fiyatlarını yazmıyor.

Work and Travel Fiyatları

Work and Travel Fiyatları

Work and Travel Ücretleri

Work and Travel Ücretleri

Önceki senelere göre kıyasladığımızda Work and Travel ücretleri 2017 biraz artmış durumda, şirketlere ayrılan iş pozisyonlarının azalması bu artıştaki en büyük neden. Work and Travel işleri daha değerli hale geldi. Özellikle daha önce WAT öğrencilerinin gittiği ve Work and Travel Job Fair organizasyonlarındaki işlerin değeri daha da artmış durumda.

– Work and Travel Maliyet ve Masraflar ve
– Work and Travel Erken Kayıt Avantajları
Work and Travel Başvuru Şartları konusunu okuyabilirsiniz.

Work and Travel şirket seçimi yaparken kalite,güven ve fiyat kıyaslamasını iyi değerlendirmeli ve önceki senelerde şirketin göndermiş olduğu öğrencilerin memnuniyeti iyi araştırılmalıdır. Work and Travel Erken Kayıt Avantajları kaçırılmamalıdır.