Yurtdışında Dil Eğitimi

Günümüz şartlarında iş mülakatlarında seçilebilir bir kişi olmak için yabancı dil, hatta imkanlar elverişliyse öğrenebiliyorsak üçüncü bir dil bilmek bizi diğer adaylardan bir adım öne çıkartır. Yurtdışında dil eğitimi gün geçtikçe daha da önemli bir hal alıyor ve daha çok kişi bu programlardan faydalanıyor.

İyi bir işe sahip olmak ve kaliteli bir hayat yaşamak için Dünya’da artık ortak dil olarak kabul edilen İngilizceyi kendi anadilimiz gibi konuşmamız gerektiği yadsınamaz bir gerçektir. İngilizce artık öğrencilere anasınıfı düzeyinde öğretilmeye başlanmaktadır. Bu da İngilizce’nin ne kadar önemli bir hal aldığının göstergesidir. Ancak okullarda alınan İngilizce eğitiminin yetersiz olması sebebiyle aileler çocuklarını özel İngilizce kurslarına göndermekten geri kalmıyor. Özel İngilizce kursları da yeterli pratik yaptırmadan gramer düzeyinde İngilizce eğitimi vererek verimsiz oluyor. Bu sebeple İngilizce’yi ana dil olarak konuşulan ülkelerde yaşayarak ve yurtdışı eğitim alarak öğrenmek gerekir.

Neden Yurtdışında Dil Eğitimi

Yurtdışı dil okullarında eğitim almanın bir çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları aşağıda görebilirsiniz. Neden yurtdışında dil eğitimi almak gerekir konusunda siz de fikirlerinizi yorum alanına ekleyebilirsiniz.

1- Yurtdışında ders saatlarinden arta kalan zamanda arkadaş ortamında ve sosyal hayatta kısacası bulunduğunuz her yerde ingilizce’yi aktif olarak öğrenmeye devam edersiniz.

2- Yurtdışı dil eğitimi programı alırken sosyal ve kültürel yaşamda kullanarak pekiştirme şansına sahip olursunuz. Bu sayede kısa sürede İngilizceniz de hızlı bir ilerleme olur.

3- Yurtdışında kaldığınız süre boyunca sürekli olarak yabancı dil konuşulduğu için sizde yabancı dilde konuşur ve düşünemeye başlarsınız. Yurtdışında dil eğitiminiz asla okul sınırlarıyla kısıtlı kalmaz.

4- Farklı ülkelerden öğrenciler ile edineceğiniz arkadaşlık ve dostluklarla yeni kültürler öğrenebilirsiniz.

5- Yurtdışında dil okulu programı tamamladıktan sonra eğitiminize bu ülkede devam etmek isteyebilirsiniz.

6- Yurtdışına dil eğitimi almak amacıyla gittikten sonra önlisans, lisans, yüksek lisans ve sertifika programlarına katılıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Yeni tecrübeler edinir bunları iş hayatınızda etkin bir şekilde kullanırsınız.

7- Yurtdışında üçüncü bir dili de bulunduğunuz ortam sayesinde kısa bir sürede öğrenerek kariyerinizde büyük bir ilerleme sağlarsınız.

8- Türkiye’de iyi bir işe sahip olmanın ilk şartı iyi derecede İngilizce bilmektir. Yurtdışı eğitimiz sayesinde öğrendiğiniz İngilizce ile Türkiye ve Dünya’da büyük kuruluşlarda çalışabilir kaliteli bir hayat sürebilirsiniz.

9- Yurtdışında eğitim almanız  kendinize olan özgüveninizin artmasını sağlar.

10- Yurtdışı dil okullarında eğitim aldığınız sırada aileniz, yakınlarınız ve arkadaş çevresinden uzaklaşılacağı için her türlü iyi veya kötü kararı kendiniz vermek zorunda kalacaksınız. Bu da sizin kişisel gelişimize büyük bir katkı sağlayacak. Daha sonra yaşamınızda karşılaşacağınız sıkıntılı durumları en kısa sürede atlatmanızı sağlayacaktır.

11- Yeni bir ülke ve dünya’nın en güzel yerlerini görme ve tanıma şansına sahip olacaksınız. Yurtdışı eğitim süresinde gitmiş olduğunuz ülkenin kültür ve gelenekleri hakkında bilgilenebilecek ve mükemmel deneyimler elde edeceksiniz

12- Yurtdışında dil eğitimi, kariyeriz için girmeniz gereken TOEFL ve IELTS sınavlarına da hazırlık için en uygun seçenektir.

13- Yurtdışında üniversite veya master programlarına katılmak istiyorsanız. En doğru seçim, yurtdışında dil eğitimi almaktır.

2 thoughts on “Yurtdışında Dil Eğitimi

 • 28 Mayıs 2012 tarihinde, saat 07:44
  Permalink

  üniversite öğrencisiyim ve yurt dışında dil eğitimi almak istiyorum yardım edebilir misiniz?

  Yanıtla
 • 31 Mayıs 2012 tarihinde, saat 13:58
  Permalink

  Tabi ki yardımcı olabiliriz. yurtdisiegitim.im sitesindeki bilgi istek formunu doldurabilirsiniz.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Kontrolü *